W nocy z 22 na 23 października przy drodze na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 i powiatowej z Kruszyny do Żelek (gm. Kobylnica)  wandale zniszczyli uliczną ekolatarnię. To już kolejny taki przypadek. Wójt za pośrednictwem facebooka prosi o pomoc.

Zniszczona latarnia. Fot. Gm. Kobylnica/facebook.pl

Zniszczona latarnia. Fot. Gm. Kobylnica/facebook.pl

Naprawa zniszczonej lampy solarno – hybrydowej może kosztować nawet dziewięć tysięcy złotych. Nieznany sprawca powalił słup lampy do rowu. Skradzione zostały elementy konstrukcyjne: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny, sterownik i lampa LED – informuje na swoim fanpage na facebooku Gmina Kobylnica.

Podobne akty wandalizmu miały miejsce także w latach ubiegłych. Sprawę prowadziła policja. Mimo intensywnych działań funkcjonariuszom nie udało się ustalić sprawców. Władze gminy Kobylnica zdecydowały się odbudować zniszczone lampy.

Nie możemy pozostawać na to obojętni. Każda taka naprawa pociąga za sobą koszty, które moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne cele. Apelujemy więc do mieszkańców, którzy byli lub będą świadkami podobnych zdarzeń o kontakt z pracownikami Urzędu – podkreśla Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński.

Wszelkie informacje proszę przekazywać do Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy Kobylnica, pod nr tel. 59 842 90 70 w. 241,244 oraz 533 303 438 i 601 950 844.

Udostępnij.