Zdzisław Lewandowski, trener bramkarzy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku i Jantarze Ustka, przebywał w Szamotułach na zgrupowaniu kadry Polski U-15 i U -16.

Zdzisław Lewandowski

Zdzisław Lewandowski

Zgrupowanie kadry trwało od 12 do 14 października br. Trener Zdzisław Lewandowski uczestniczył w treningach prowadzonych przez Andrzeja Dawidziuka, który przez lata szlifował bramkarskie diamenty w szkółce w Szamotułach, a obecnie jest trenerem bramkarzy Lecha Poznań. Dawidziuk to jeden z najbardziej znanych trenerów bramkarzy w Polsce. Jego podopiecznymi byli: Łukasz Fabiański, Łukasz Załuska czy Radosław Cierzniak.

Zgrupowanie miało charakter konsultacji szkoleniowo – selekcyjnej.

– Na zgrupowaniu w Szamotułach przebywałem w roli pomocnika, asystenta i obserwatora, uczyłem się też. Odbywały się różne zajęcia typowo bramkarskie, w tym warsztaty, sprawdziany i testy. Fajna rzecz. Dobra szkoła Andrzeja Dawidziuka. Zajęcia prowadziło 4 trenerów pod czujnym okiem Andrzeja. Otrzymałem też zaproszenie na konsultacje szkoleniowe Lecha Poznań, gdzie trenerem bramkarzy jest właśnie Andrzej – mówi Zdzisław Lewandowski.

Udostępnij.