Remis głównych partii wyborczych. Po 6 mandatów poselskich dla Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, jeden dla Zjednoczonej Lewicy i jeden dla Nowoczesnej Ryszarda Petru. Tak by się ułożyły wybory wg sondażu firmy IBRIS dla Radia Gdańsk.

źródło: Radio Gdańsk / ikonografika: własna

źródło: Radio Gdańsk / ikonografika: własna

Wg sondażu przeprowadzonego dla Radia Gdańska przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS Prawo i Sprawiedliwość ma taki sam wynik poparcia jak Platforma Obywatelska – 32,9 procent. Każda z tych partii może liczyć na 6 mandatów. Na trzecim miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica (7,8%) i może liczyć na 1 mandat. Na jeden mandat może liczyć też .Nowoczesna Ryszarda Petru (6,7 proc.). Komitet Kukiz’15 może liczyć na 5,1 procent głosów w okręgu – ale to nie wystarczy już na otrzymania mandatu w naszym okręgu.

Sondaż przeprowadzono na losowej grupie 500 dorosłych mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w wyborach. Błąd oszacowania wynosi 4,1 procent.

[poll id=”33″]

źródło: http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/29641-zaskakujacy-sondaz-radia-gdansk-pis-dogonilo-po-na-pomorzu.html

Udostępnij.