Słupski Ośrodek Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 i Pomorskie Towarzystwo Muzyczne MAKROFON zapraszają wszystkich miłośników muzyki na Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej, który startuje już w najbliższy czwartek, 8 października o godzinie 17.00.

12107811_1168203066528145_117170801265096652_nPUMA, czyli Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej jest odpowiedzią na potrzeby młodych mieszkańców Słupska i okolic, poszukujących wydarzenia, podczas którego będą mogli posłuchać muzyki alternatywnej oraz zaprezentować swoją solową i zespołową twórczość. W koncercie wezmą udział amatorskie i nieznane szerszej publiczności grupy muzyczne, wywodzące się ze środowisk młodzieży szkolnej (podstawówki, gimnazja i szkoły średnie).

Dotychczas, w ramach odbywających się cyklicznie przeglądów, zespoły grające muzykę alternatywną występowały na ogół w mniejszych salach szkolnych. Tegoroczna edycja, dzięki wsparciu Towarzystwa MakroFon zyskała aprobatę i wsparcie władz miasta oraz przedstawicieli lokalnych środowisk związanych z kulturą. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły prezentujące nie tylko własne kompozycje, ale również tzw. covery.

Podczas koncertu publiczność wybierze „Laureata Publiczności”. Karty do głosowania będą rozdawane wyłącznie podczas koncertu pierwszego zespołu, a zbierane podczas występu ostatniego.

Udostępnij.