Cotygodniowa konferencja prasowa Urzędu Miejskiego w Słupsku. W tym tygodniu Robert Biedroń udał się do Łodzi. Sytuację w mieście przedstawili więc jego zastępcy Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Marek Biernacki. 

Na początek konferencji Marek Biernacki opowiedział o wizycie słupskich urzędników w Warszawie.

Robert Biedroń i Marek Biernacki w ramach projektu Investing in Pommerania rozmawiali z tajemniczym potencjalnym inwestorem, który chciałby utworzyć 200-300 miejsc pracy w Słupsku.

Marek Biernacki prowadził także rozmowy w PKP PLK w sprawie linii kolejowych 202 i 405. Podobno drugi tor z Trójmiasta do Słupska jest już prawie pewny. Dyrekcja PKP skłania się przy wariancie budowy nowej nitki torów (do 160 km/h), z lekką modernizacją starej (tu zostanie 120 km/h).

W październiku ma być podpisany list intencyjny miasta Słupska z PKP PLK w sprawie wspólnej modernizacji słupskiego dworca kolejowego już z uwzględnieniem przebudowy linii kolejowych.

W Ministerstwie Sportu włodarze miasta chcieli się dowiedzieć o możliwościach aplikowania o środki na sportowe inwestycje w Słupsku. Miasto przygotowuje już „pewien wniosek” ale chce się nim pochwalić jak będą konkrety.

– Te spotkania to nie jest tylko czcza gadanina, to są już pewne konkrety, które natychmiast przekładają się na nasze prace i nasze wnioski aplikacyjne – powiedział M.BiernackiOwoce tych spotkań, konkretne namacalne będą możliwe do pokazania za kilka miesięcy. Te nasze spotkania wiodą nas w kierunku twardych konkretnych działań, efektów finansowych i rzeczowych na najbliższe lata – dodał wiceprezydent miasta.

Rozmawiano też z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska – gdzie rozmawiano o dofinansowaniach w odnawialne źródła energii.

Miasto chce też uczestniczyć w projekcie „Kawka” – którego celem jest wymiana ogrzewania w centrum miasta.

Trwają remonty mieszkań z funduszy otrzymanych z rządu E.Kopacz. Rozpoczął się też z tych funduszy remont Teatru Lalki Tęcza.

W piątek zakończyło się głosowanie w Słupskim Budżecie Partycypacyjnym. Wyniki poznamy po 19 października. Przez internet oddano ponad 3400 głosów.

Urzędnicy zaprosili na jubileusz 70-lecia biblioteki w Słupsku, na Narodowy Dzień Sportu w Słupsku, na Regionalny Kongres Kultury

Udostępnij.