Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Z tej okazji w dniach 29 i 30 września (wtorek i środa) odbędzie się cykl imprez okolicznościowych mających uświetnić jubileusz.

DSC_3374_20100425

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku / fot. archiwum MBP

We wtorek, 29 września o godz. 11.00 w Czytelni Głównej MBP przy ul. Grodzkiej rozpocznie się gala jubileuszowa, którą otworzy dyrektorka słupskiej biblioteki Danuta Sroka. Dla gości przygotowano szereg atrakcji – od inspirowanych twórczością Fryderyka Chopina muzycznych impresji, poprzez szereg prezentacji multimedialnych i występów artystycznych. Podczas gali osoby i firmy wspierające działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej wyróżnione zostaną dyplomami i nagrodami Signum Norbertanum. O podniebienia zaproszonych gości zadbają uczniowie i kadra Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, przygotowując moktajle, muffiny i ciastka z wróżbą.

Środa upłynie pod znakiem prelekcji i prezentacji dorobku biblioteki. O godz. 9.00, również w czytelni, rozpocznie się seminarium zatytułowane „Komunikacja, Informacja, Dialog”. Po prezentacji filmu pt. „Pracownia digitalizacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku” wystąpią prelegenci – Danuta Sroka i Sławomir Żabicki z MBP Słupsk, Paweł Braun z WiMBP im. Josepha Conrada w Gdańsku, Remigiusz Lis z Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tomasz Kalota z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu oraz Szymon Smentek i Patrycja Jędrzejewska z Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku. Na środę zaplanowano również wybór nowego zespołu koordynującego Bałtycką Bibliotekę Cyfrową.

Obchodom 70-lecia towarzyszyć będzie szereg wystaw i imprez towarzyszących. W czwartek, 1 października o godz. 10.00 przy ul. Grodzkiej 3 Narodowe Centrum Kultury zaprezentuje wystawę i warsztaty dla przedszkolaków pn. „Tu Tuwim”, poświęcone twórczości polskiego poety. Zwiedzający będą również mogli zapoznać się z działalnością pracowni digitalizacji i zobaczyć wystawę książkowych ilustracji Darii Elwart.

Organizatorami obchodów jubileuszu Miejskiej Biblioteki Publicznej są: MBP w Słupsku, SBP Oddział w Słupsku, Młodzieżowa Rada Miasta, Bałtycka Biblioteka Cyfrowa i Klub Czarnego Krążka.

Partnerstwo: Miasto Słupsk, Starostwo Powiatowe Słupsk, Narodowe Centrum Kultury, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, Zaspół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, Kwiaciarnia SIS, Księgarnia MATRAS i Klub Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych KAWON.

 

 

 

Udostępnij.