Jeszcze tylko w piątek i sobotę (25 i 26 września) na ulicach Słupska będą zbierane podpisy pod projektem ustawy, w myśl której lekcje religii w szkołach nie będą mogły być finansowane z budżetu państwa.

Jolanta Jaworska, inicjatorka akcji w Słupsku, udziela wywiadu dla lokalnej telewizji Kanał 6

Jolanta Jaworska, inicjatorka akcji w Słupsku, udziela wywiadu dla lokalnej telewizji Kanał 6

„Świecka szkoła” to obywatelska inicjatywa ustawodawcza mająca na celu zniesienie finansowania religii z budżetu państwa poprzez wprowadzenie odpowiednich zapisów do ustawy o systemie oświaty. Organizatorzy akcji podnoszą, że rocznie na finansowanie lekcji religii w szkołach płacimy z publicznych pieniędzy około 1,3 miliarda złotych. Uczniowie mają w szkole lekcji religii więcej niż lekcji np. biologii, fizyki, chemii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy wychowania fizycznego.

Aby projekt zmiany ustawy o systemie oświaty został dopuszczony pod obrady sejmu trzeba zebrać 100 tys. podpisów obywateli. Głosy mają być zebrane i złożone w sejmie do końca września.

– Dlatego to ostatnia szansa na zebranie odpisów – mówi Jolanta Jaworska, która zbiera podpisy w Słupsku. – Pod projektem będzie się można jeszcze podpisać w piątek w godzinach 17-18 na deptaku przy ul. Nowobramskiej w Słupsku oraz w sobotę w godzinach 13-15 również na deptaku przy ul. Nowobramskiej.

W poniedziałek podpisy zostaną wysłane pocztą kurierską do organizatorów, w środę złożone w sejmie. Dotychczas udało się zebrać ponad 95 tys. podpisów. Osoby, które nie mogą złożyć podpisu a chciałyby to zrobić, mogą sami pobrać listę, wpisać się i odesłać na adres Świeckiej Szkoły. POBIERZ FORMULARZ 

Więcej na https://www.facebook.com/swieckaszkola?fref=ts

Artykuły powiązane: Rok szkolny rozpoczęli w kościele

Poniżej projekt nowelizacji ustawy.

 

Udostępnij.