Rozbudowę Obwodnicy Słupska o drugą jezdnię oraz budowę odcinka między Słupskiem a Lęborkiem przewidują dwa przetargina realizację drogi ekspresowej S6 ogłoszone w środę przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad . Oba przetargi będą według formuły „projektuj i buduj”.

fot. M.Wirkus

Ruszają przetargi na „nasze” odcinki ekspresówki S6 / fot. M.Wirkus

W dniu 23 września br. zostały ogłoszone dwa przetargi ograniczone, dwuetapowe na projekty i budowę drogi ekspresowej S6. Pierwszy obejmuje rozbudowę istniejącej Obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni. Będą to trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km. W ramach inwestycji powstanie między innymi drugi most przez Słupię. Prace projektowe, roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu od 30-33 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Drugi przetarg obejmuje budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Lębork z podziałem na 3 części:

  • • Część nr 1: koniec obwodnicy Słupska – w. Bobrowniki (z węzłem) ― długość ok. 16 km, budowa dwóch węzłów drogowych: „Budy” i „Bobrowniki”.
  • • Część nr 2: w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem) ― długość ok. 13 km, budowa dwóch węzłów drogowych: „Rzechcino” i „Skórowo”.
  • • Część nr 3: w. Skórowo (bez węzła) – w. Leśnice (z węzłem) ― długość ok. 11 km, budowa węzła drogowego: „Leśnice”.

Na realizację tych zadań przewidziano termin 34-37 miesięcy, przy czym podobnie jak w poprzednim przetargu do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

Kryterium oceny ofert w obu przetargach zostało określone następująco: cena – 90%, gwarancja – 5% i termin wykonania – 5%. Termin składania przez oferentów wniosków o udział w postępowaniach upływa w dniu 05 listopada 2015 r.

Niedawno GDDKiA ogłosiła przetarg na Trójmiejską Obwodnicę Metropolitarną, ale wtedy nie było jeszcze decyzji w sprawie „naszych” odcinków tej drogi. Takie przyśpieszenie może oznaczać że drogą pojedziemy nawet o rok wcześniej pod koniec 2019 roku. Wyłoniony wykonawca miał by rok na opracowanie projektu, a prace budowlane mogły by ruszyć we wrześniu 2017 roku.

Bez przetargu jest jeszcze fragment – Sławno – Słupsk oraz „Trasa Kaszubska” Lębork – Gdańsk

Zobacz jak będzie przbiegała droga S6 na trasie Słupsk Lębork

Udostępnij.