Władze Ustki uważają że najbardziej prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania kładki w usteckim porcie jest prowadzona w bezpośredniej bliskości budowa nowego basenu rybackiego. Ponowne oddanie kładki do użytku jest dla Miasta Ustka sprawą priorytetową. Takie oświadczenie wydał zastępca burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź – Sproketowski.

Kładka nieczynna od sierpnia 2015 / fot. M.Wirkus / infoustka.pl

Kładka nieczynna od sierpnia 2015 / fot. M.Wirkus / infoustka.pl

Niedawno pisaliśmy o oświadczeniu firmy Hydro-Naval, na której zlecenie działali naukowcy z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, którzy stwierdzili że iż awaria kładki powstała na skutek prowadzenia w jej bezpośrednim sąsiedztwie prac budowlanych przy realizacji basenu rybackiego i ciągów komunikacyjnych. Więcej tutaj: http://gryf24.pl/2015/09/08/hydro-naval-awarie-usteckiej-kladki-spowodowala-budowa-basenu-portowego/

Zastępca burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź – Sproketowski pisze w oświadczeniu że miasto Ustka chce współpracować z projektantem i wykonawcą kładki w zakresie jej naprawy i ponownego przywrócenia jej do eksploatacji i ponowne oddanie kładki do użytku jest sprawą priorytetową.

Naprawa kładki, która teoretycznie jest na gwarancji, będzie miasto Ustka kosztowała. Sądząc po skali budowli naprawa nie będzie ani łatwa, ani tania.

Przeprawa przez ustecki port kosztowała około 4,5 mln zł. Była dużym ułatwieniem przy przejściu z Ustki Wschodniej na Zachodnią, stała się także atrakcją turystyczną Ustki. Kładka ma 52,3 metra długości, 5,37 metra szerokości całkowitej oraz 4,42 metra wysokości. Wysokość pylonu sięga 24 metrów. Całkowita waga konstrukcji wynosi około 100 ton.

Nieoficjalnie mówi się, że piesza przeprawa przez ustecki port ponownie zostanie uruchomiona dopiero przed następnym sezonem turystycznym.

Oświadczenie w sprawie kładki portowej

[quote]W związku z licznymi publikacjami prasowymi, dotyczącymi kładki nad kanałem portowym w Ustce uprzejmie informujemy, że w dniu 4 września br. otrzymaliśmy od wykonawcy kładki- firmy Hydro-Naval Sp z.o.o –  analizę przyczyn awarii urządzenia. Z wstępnej ekspertyzy wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania kładki jest prowadzona w bezpośredniej bliskości budowa nowego basenu rybackiego.

Obecnie analizujemy otrzymane informacje. Pełna ocena skali oddziaływania budowanego basenu rybackiego na eksploatację kładki nastąpi po konfrontacji otrzymanych danych z dokumentacją, którą posiadamy. Dokumentacja ta, zgodnie z wnioskiem firmy Hydro-Naval, została przekazana wykonawcy.

Jednocześnie informujemy, że nieustannie podejmowane są działania zmierzające do ponownego i jak najszybszego uruchomienia kładki. Od samego początku deklarujemy chęć współpracy z projektantem i wykonawcą kładki w zakresie jej  naprawy i ponownego przywrócenia do eksploatacji. Ponowne oddanie kładki do użytku jest dla Miasta Ustka sprawą priorytetową.

Zastępca Burmistrza
Bartosz Gwóźdź – Sproketowski
[/quote]

Udostępnij.