Kolejna konferencja prasowa Urzędu Miejskiego w Słupsku bez udziału Prezydenta Roberta Biedronia. Tym razem Pan Prezydent pojechał na Forum Ekonomiczne do Krynicy. Wiceprezydenci sami przedstawili więc aktualności ze Słupska.

Prezydent Robert Biedroń gościł krótko w swoim mieście. W niedzielę odwiedził Wystawę Psów Rasowych i otworzył 49. Festiwal Pianistyki Polskiej. W poniedziałek już go nie było, ponieważ pojechał na rozpoczynające się we wtorek Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska, poinformował, że w tym tygodniu pojedzie, razem wójtem Gminy Słupsk i starostą słupskim do Warszawy na spotkaniu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Będzie rozmawiać o odszkodowaniach z tytułu budowy w Redzikowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Ma też spotkać się z przedstawicielami PKP. Chciałby namówić ich żeby władze kolejowe koordynowały przebudowę dworca i dwóch linii kolejowych 202 i 405.

Marek Biernacki zaprasza na konferencję pt. „Nadmorski Szlak inwestycyjny S6”. Odbędzie się ona w poniedziałek, 14 września, w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Wojewoda pomorski podpisał z miastem umowę na temat przekazywania pieniędzy na remont mieszkań. Miasto zamierza też lepiej sprzedawać swoje nieruchomości. Będą to działki pod budownictwo indywidualne, zbiorowe oraz działalność gospodarczą. Chce na tym zarobić do 10 milionów złotych.

Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprezentowała cięcia w słupskiej oświacie.

Na koniec oboje zachęcali do udziału w głosowaniu w Słupskim Budżecie Partycypacyjnym 2016.

Udostępnij.