Międzyzakładowe Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP przy Węźle PKP w Słupsku zorganizowało w sobotę pod dworcem PKP Piknik Kolejowy z okazji 145-lecia kolei w Słupsku.

W programie imprezy znalazł się szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych związanych z tematyką słupskiej kolei: konkurs „Bezpieczny przejazd kolejowy” o puchar PKP Polskie Linie Kolejowe; zawody strzeleckie o puchar Dyrektora PKP Energetyka i Prezesa SKM w Trójmieście; przejazdy drezyną organizowane przez Słupską Powiatową Kolej Drezynową; konkurs rzutu klockiem hamulcowym o puchar Dyrektora Przewozów Regionalnych; konkurs rysunkowy dla dzieci o tematyce kolejowej, zabawy plastyczne i ruchowe, głośne czytanie poezji i bajek, malowanie buziek, zdjęcia w konwencji kolejowej przygotowane przez słupską bibliotekę i Aktywne Pomorze. Piknikowi Kolejowemu towarzyszyła również czwarta edycja „Narodowego Czytania”, o której wspominaliśmy tutaj.

Na zwiedzających czekały stoiska PKP Energetyka, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP „Cargo”, PKP Intercity, Przewozy Regionalne i SKM w Trójmieście. Można było również zobaczyć zbiory Izby Historii Kolei na Pomorzu Środkowym, a na torze nr 8 przy peronie I organizatorzy zaprezentowali swój tabor kolejowy.

Organizatorzy: Międzyzakładowe Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP przy Węźle PKP w Słupsku i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupku.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Słupsku; Urząd Miasta w Słupsku; Stowarzyszenie Aktywne Pomorze; Młodzieżowa Rada Miasta; PKP Intercity; PKP Energetyka; PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.; PKP Szybka Kolej Trójmiejska sp. z o.o.; Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa i Przewozy Regionalne.

Piknik Kolejowy w Słupsku / fot. Łukasz Tomczak

Udostępnij.