Dziś do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafi 25-letni mężczyzna podejrzewany o oszustwo przy wynajmowaniu fikcyjnych apartamentów w Kołobrzegu i Sopocie. Mężczyzna zamieszczał w Internecie fałszywe wakacyjne ogłoszenia, aby skusić jeszcze większą liczbę turystów i zachęcał do wpłacenia całej należnej kwoty oferując w zamian rabat. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Strona www.apartamentykolobrzeg.org

Strona www.apartamentykolobrzeg.org

Policjanci z Otwocka jeszcze dziś przewiozą do aresztu 25- letniego mężczyznę, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Jest on podejrzewany o oszustwo przy wynajmie wakacyjnych apartamentów w Kołobrzegu i Sopocie.

Jak ustalili policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą 25- latek zamieścił ogłoszenie o wynajmie na stronie internetowej apartamentykolobrzeg.org już pod koniec czerwca. Od ponad 180 osób wyłudził ponad 180 tysięcy złotych. Policjanci pod nadzorem prokuratury ujawnili również, że to także najprawdopodobniej podejrzany 25-latek zamieścił kolejne podobne ogłoszenie tym razem w Sopocie (apartamentysopot.biz). Liczba osób poszkodowanych jest wciąż aktualizowana, codziennie do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą w Otwocku, napływają kolejne zawiadomienia od osób poszkodowanych. Mówi się że może być nawet 300 osób poszkodowanych.

25-latek został zastrzeżony w policyjnym systemie informacyjnym, dzięki czemu podczas rutynowej kontroli drogowej został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego KSP na terenie Warszawy. Sąd przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Jeszcze dziś z policyjnej celi w Otwocku zostanie przewieziony do jednego z aresztów śledczych.

Policjanci apelują o rozwagę przy wynajmowaniu poprzez ogłoszenia często wydających się bardzo atrakcyjnych cenowo apartamentów w rejonach turystycznych.

Udostępnij.