Połowa wakacji za nami, połowa wakacji przed nami! Wraz z nowym miesiącem w kinie Rejs pojawią się długo wyczekiwane premiery.

Film "Mały Książę" będzie można zobaczyć w kinie Rejs

Film „Mały Książę” będzie można zobaczyć w kinie Rejs

 

Wśród niech AMY – dokument o Amy Winehouse, stworzony z materiałów dotąd niepublikowanych, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań.

AMY to nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?
„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

Francuska animacja MAŁY KSIĄŻĘ inspirowana książką Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA czyli najnowsza komedia Woody Allena. W piękną uwodzicielkę wciela się jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia, zdobywczyni nominacji do Oscara, BAFTA i Złotego Globu – Emma Stone („Birdman”, „Służące”). Obok nowej muzy reżysera w głównych w „Nieracjonalnym mężczyźnie” zobaczymy trzykrotnie nominowanego do Oscara Joaquina Phoenixa, nominowaną do Złotego Globu Parker Posey, Gary’ego Wilmesa oraz ulubieńca nastolatków Jamie’ego Blackleya.

Zobaczmy też PAPIEROWE MIASTA to ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora ”Gwiazd naszych wina”. Quentin Jacobson, zwany Q to inteligentny chłopak, lojalny przyjaciel i romantyk. Wierzy w to, że każdy przeżywa jakiś cud – jego cudem jest Margo Roth Spiegelman, która wprowadziła się naprzeciwko, gdy miał 9 lat. Margo uwielbia przygody, Q – niespecjalnie. Chłopak kumpluje się z Benem i Radarem, a ona jest tajemnicza, intrygująca i należy do najpopularniejszych dzieciaków w szkole. Ich drogi się rozeszły. Pewnej nocy, kilka tygodni przed balem maturalnym, Margo puka do drzwi Quentina i wyciąga go na szaloną przygodę. To początek odzyskanej przyjaźni, a może nawet miłości. Q wie, że jego życie się zmieni. Następnego ranka Margo znika. Nikomu nie mówi, dokąd wyjeżdża i dlaczego. Q znajduje wskazówki, które mu zostawiła. Stopniowo odkrywa, dokąd się wybrała i czemu postanowiła zniknąć. Q, Ben, Radar oraz Lacey i Angela postanawiają odszukać Margo. Podczas niezwykłej podróży Quentin odkrywa, czym są miłość i przyjaźń.

LOVE Gaspara Noe – film, który był jedną z najbardziej obleganych premier na tegorocznym festiwalu w Cannes.

https://www.youtube.com/watch?v=bkrxAVMIpps

W sierpniowym repertuarze wrócimy również do dwóch tytułów, które przedpremierowo gościły na REJSowym ekranie podczas czerwcowego festiwalu WIOSNA FILMÓW. Pokażemy węgierski SENS ŻYCIA ORAZ JEGO BRAK – niekonwencjonalną opowieść o wchodzeniu w dorosłość.

Áron jest tuż przed trzydziestką i właśnie rzuciła go dziewczyna. Chłopak ma poczucie, że musi zupełnie zmienić swoją egzystencję, ale brakuje mu wykrystalizowanego planu na przyszłość. Dotąd żył z dnia na dzień, bez stałej pracy, co wydawało mu się dobrym pomysłem. Na jego utrzymanie łożyli rodzice, uniezależnienie się od nich nie było dla chłopaka priorytetem. Teraz jednak ma możliwość wyjazdu za granicę, który wydaje się całkiem realny. Bez wiedzy rodziców, z pomocą ich karty kredytowej, kupuje bilet do Portugalii. Ale przed wyjazdem poznaje kogoś i to spotkanie może okazać się dla niego decydujące. Szkoda, że zobaczenie tej osoby ponownie może nie być takie proste…

A także niemieckiego FENIKSA, o którym David Nusair z Reel Film Reviews pisał, że ma „jedno z najpiękniejszych zakończeń filmu w historii kina.”

Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miasta swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek.
Nagrodzony przez dziennikarzy i krytyków filmowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián nagrodą FIPRESCI „Feniks” to poruszająca opowieść o odradzaniu się po czasach Zagłady. To kolejny film Christiana Petzolda, twórcy słynnej „Barbary”, który podejmuje trudny temat konsekwencji II wojny światowej.
Nelly to w filmie Petzolda tytułowy Feniks. Kobieta odradza się jak ptak z popiołów, próbując udowodnić sobie i innym, że nawet doświadczenie tak wielkiej traumy, jak wojna, nie jest w stanie odebrać jej radości z życia. Niemiecki reżyser po raz kolejny zadaje niewygodne pytania na temat historii swojej ojczyzny, postępowań dziadów i dziedzictwa ich czynów. W odróżnieniu od swoich kolegów po fachu swoją historię opowiada z perspektywy kobiety: silnej, ambitnej, wytrwałej i zdeterminowanej. „Feniks” to kolejny dowód na to, że nazwisko Petzolda jest gwarancją kina najwyższej klasy.

22 sierpnia 2015 zapraszamy na operetkę WESOŁA WDÓWKA, to kolejna po lipcowej „Traviacie” letnia retransmisja z The Metropolitan Opera.

Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby. Chyba że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, która po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionów. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość. „Wesoła wdówka” to obok „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna jedyna operetka, po którą sięgają najpoważniejsze sceny operowe, choćby z okazji sylwestra. Tak jest w tym roku w Met. W postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renée Fleming, którą podziwialiśmy już między innymi w „Rusałce” i „Thaïs”. Spektakl przygotuje znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman. Szampańska zabawa w rytmie kankana murowana!

W ostatnim tygodniu wakacji, z okazji urodzin Miasta Słupska, zapraszamy na bezpłatne pokazy filmów zrealizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zgłosili swoje prace naogólnopolski konkurs „Mój pomysł na film”. Konkurs od 9 lat jest organizowany przez Dział Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury. W przeglądzie znalazły się w większości obrazy, które otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursie.

sierpien_2015_afisz

 

Udostępnij.