„Mistrzynie w szkołach” to nowy projekt władz Słupska i Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. W czwartek w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie porozumienia przez wiceprezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką i Otylię Jędrzejczak, multimedalistkę olimpijską w pływaniu.

Celem projektu jest zachęcanie dziewcząt do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie oraz dostarczanie nauczycielom wychowania fizycznego wiedzy na temat specyfiki treningów dla kobiet, sposobu motywowania dziewcząt do udziału w zajęciach wychowania fizycznego, a także popularyzacja sportu wśród kobiet. Stowarzyszenie zamierza zorganizować w Słupsku spotkania z wybitnymi polskimi zawodniczkami, spotkania szkoleniowe z nauczycielami wychowania fizycznego ale przede wszystkim chce przeprowadzić lekcje wychowania fizycznego dla uczennic słupskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zanim doszło do podpisania porozumienia, Otylia Jędrzejczak spotkała się z jedenastoletnim Michałem Grzeczem. Chłopiec napisał do niej list, w którym wyraził swoją inspirację i marzenie poznania ikony sportu.

Udostępnij.