80- letnia słupszczanka odebrała telefon od mężczyzny, który poinformował ją, że wnuczka miała wypadek i prosi o pomoc. Straciła blisko 40 tysięcy złotych. Tego samego dnia 60-letnia słupszczanka dała oszustowi pięć tysięcy złotych, bo chciała pomóc krewnemu.

80-letnia słupszczanka zaraz po rozmowie, w której dowiedziała się, że jej wnuczka miała wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy, poszła do banku i wypłaciła niemal 40 tys zł. Wracając, pod klatką schodową przekazała je zupełnie obcemu mężczyźnie – przestępcy podającemu się za kuriera.

Kilkadziesiąt minut później policjanci otrzymali kolejny sygnał o takim oszustwie. Tym razem 60 letnia kobieta przekazała oszustowi ponad 5 tysięcy złotych .

Pamiętaj!
Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (tel. 997 lub 112).

Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu od rzekomego „wnuczka”, „funkcjonariusza”, „krewnej” z prośbą o pomoc i przekazanie pieniędzy powinniśmy natychmiast:
-poinformować o takim zdarzeniu policję.
-potwierdzić otrzymaną informację u członków rodziny,
– zachować ostrożność i nie działać w pośpiechu;
– pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy osobiście.

Udostępnij.