Do niecodziennego happeningu doszło w środę na ulicach Słupska. Organizatorzy obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przyodziani w kostiumy nawiązujące do lat 40-tych ubiegłego wieku kolportowali na ulicach miasta „Biuletyn Informacyjny”. Nie omieszkali zawitać na sesję Rady Miasta, co niektórym obradującym było odrobinę nie w smak.

powstańcy na sesji

Kolportaż „Biuletynu” w trakcie sesji Rady Miasta / zdjęcie z zapisu sesji

„Ja nie przeszkadzam Panu?” – takie pytanie zadał Andrzej Obecny Jackowi Szubie, który nieoczekiwanym kolportażem „Biuletynu Informacyjnego” przerwał wystąpienie radnego. Spontaniczna akcja wywołała na sali małe zamieszanie i jak widać, radni z pełną powagą podchodzą do swoich obowiązków.

Większą uprzejmością wykazali się mieszkańcy miasta, z zaciekawieniem przyglądający się happeningowi. Nawiązujący stylistyką do prasy podziemnej „Biuletyn” przedstawia bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy swoje powojenne losy związali ze Słupskiem. Wśród nich była m.in. nieżyjąca już Zofia Lewenstam, ceniona lekarz i matka obecnego radnego Prawa i Sprawiedliwości, Wojciecha Lewenstama.

Zobacz „Biuletyn Informacyjny” w wersji cyfrowej

Środowa akcja stanowi część obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O pozostałych wydarzeniach upamiętniających rocznicę pisaliśmy tutaj.

Kolportaż „Biuletynu Informacyjnego” / fot. Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE

Udostępnij.