Jak co poniedziałek władze miasta zorganizowały konferencję prasową, na której wiceprezydenci Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Marek Biernacki podsumowali ubiegły tydzień i przedstawili plany na najbliższą przyszłość.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych przeprowadziło rutynową kontrolę inwestycji przy słupskim ringu i według zapewnień Marka Biernackiego, nie wykryto żadnych nieprawidłowości, a proces budowy posuwa się zgodnie z założeniami.

Syndyk masy upadłościowej pierwszego wykonawcy słupskiego aquaparku, firmy Tival Holma skierował do słupskiego Sądu Rejonowego pismo procesowe z propozycją ugody, na mocy której miasto miałoby zapłacić firmie ponad 14 milionów złotych za wykonaną pracę. Co ciekawe, roszczenia firmy Tival Holma pokrywają się z roszczeniami wystosowanymi przez Termochem, które przejęło zobowiązania i kontynuowało budowę aquaparku „Trzy Fale”.

Na środę zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w trakcie której władze i radni przedyskutują m.in. projekt inwestycji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pn. „Rozbudowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów”. Skarbnik miasta Dorota Bałukonis z dniem 31 lipca zakończy pełnienie swojej funkcji, a na stanowisku zastąpi ją Artur Michałuszek. Jego pierwszym zadaniem będzie praca nad budżetem miasta.

W niedzielę, 1 sierpnia miasto po raz kolejny uroczyście uczci pamięć powstańców warszawskich. Z tej okazji przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących obchodom 71. rocznicy wybuchu powstania, m.in. wystawy i insceniazję przygotowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE.

Prace remontowe przy ulicach Szczecińskiej i Sobieskiego powoli dobiegają końca, a niedługo rozpocznie się remont alei Wojska Polskiego, co wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu.

Mieszkańcy Słupska będą mieli okazję do wykazania się swym talentem podczas prac nad pomnikiem. Każdy chętny będzie mógł w kamiennej bryle wykuć swój fragment, o ile oczywiście będzie on zgodny ze wstępnymi założeniami projektanta obelisku.

 

 

Udostępnij.