Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski ma szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internautów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange. Z województwa pomorskiego mamy dwie nasze miejscowości: Lulemino (powiat słupski) i Kołczygłowy (powiat bytowski). Niestety wygrać może tylko jedna z nich.

pracownie-orangeNauka programowania dla dzieci, muzyczne warsztaty międzypokoleniowe, wspólne tworzenie gier planszowych, akademia małego konstruktora, kursy blogowania kulinarnego, nauka języków… – te i setki innych pomysłów czekają na realizację w miejscowościach, które ubiegają się o Pracownie Orange. Ich mieszkańcy liczą na Wasze głosy na www.glosuj.pracownieorange.pl

Do drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange napłynęło 1018 wniosków. Wszystkie pochodzą od mieszkańców małych miejscowości, którzy chcą prowadzić multimedialną świetlicę w swojej okolicy przy wsparciu Fundacji Orange. Niezależna Komisja po analizie pomysłów grup inicjatywnych na wykorzystanie Pracowni Orange wybrała 50 najciekawszych, na które będą mogli głosować internauci już od 20 lipca. To oni wskażą finalne 25 miejscowości, w których Fundacja Orange założy i pomoże prowadzić multimedialne świetlice dla mieszkańców.

 

– Chcemy zaangażować  teraz lokalne społeczności, aby poprzez oddawanie głosów na swoje miejscowości wspólnymi siłami pozyskali Pracownię Orange. To pierwszy krok do tego, aby zintegrować się wokół wspólnej inicjatywy.  – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska.

W wybranych  miejscowościach, wskazane lokale zostaną wyposażone przez Fundację w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier oraz telewizory LCD. Dodatkowo opiekunowie świetlic otrzymają profesjonalne szkolenia, webinaria, indywidualne tutoringi  i możliwość udziału w grywalizacji społecznej, aby wspólnie z mieszkańcami potrafili współtworzyć miejsce spotkań, warsztatów, które odpowie na potrzeby mieszkańców w każdym wieku.

– Jest takie powiedzenie, że dobrzy ludzie generują dobre pomysły, a dobre pomysły generują świetne rezultaty. Liderzy lokalnych Pracowni potrafią zaangażować członków swoich społeczności i realizować projekty razem z nimi i dla nich. Ci ludzie z każdym dniem zostawiają zarówno świat jak i ludzi dookoła odrobinę lepszymi. Pracownie Orange to trampolina dla osób z pomysłami. – komentuje Daniel Lichota, członek Komisji Konkursowej.

Wybieramy pośród:

  • Kołczygłowy 6. osób i 1 cel: działanie na korzyść Małej Ojczyzny, realizacja: organizowanie czasu wolnego. Aktywnych mieszkańców mamy, do Pracowni zapraszamy. Chcemy, aby Pracownia Orange służyła ogółowi społeczeństwa. Jednak specjalne zaproszenie kierujemy do osób starszych, bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz do ubogich rodzin i turystów. Jesteśmy pewni, że Pracownia Orange będzie drugim domem lokalnej społeczności, często przez nią odwiedzanym.
  • Lulemino to wieś mała, zna ją gmina cała. Młyn, świetlicę i remizę mamy, o Pracownię się staramy. W Luleminie czas płynie, na rowerze i komputerze. Pracownia służyłaby mieszkańcom w każdym wieku. Od interaktywnych działań przez multimedia, po szkolenia z ratownictwa medycznego. Byłaby oknem na świat – przez naukę języków. Stworzylibyśmy wirtualna izbę pamięci wsi, gry edukacyjne, warsztaty manualne, ekologiczne. Planujemy spotkania z gwiazdami.

Mieszkańcy tych miejscowości liczą na Wasze głosy na www.glosuj.pracownieorange.pl

 

Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Udostępnij.