Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku bierze udział w akcji pt.: „Zwiąż się z miastem”. Organizatorem jest Fundacja Aviva, a celem akcji jest „pokolorowanie” 13 polskich miast i ufundowanie im instalacji do zabawy i nauki pod nazwą „Dizajn ze sznurka”. Korzystanie z tych instalacji to wspaniała zabawa aktywizująca społeczność lokalną – zarówno dzieci, jak i rodziców. Przy okazji można w ciekawy sposób zmienić przestrzeń publiczną i nadać nowy wygląd swojemu miastu.

lawendowy ogród

Akcja trwa do 31 lipca 2015 roku; internauci oddają głosy na jedno z piętnastu miast. Każda z pięciu miejscowości z największą liczbą głosów, otrzyma Grant, czyli dużą instalację do nauki haftu krzyżykowego lub szycia w skali makro. Dziesięć kolejnych miast dostanie Nagrody Pocieszenia, czyli mniejsze panele do zabawy w pomieszczeniach. Fundacja Aviva sfinansuje nabycie i zapewni dostarczenie nagród pod adres wskazany przez uczestnika w formularzu. Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zgłosiła Lawendowy Ogród Literacki znajdujący się za budynkiem biblioteki.

Aby zagłosować na „Lawendowy Ogród Literacki”, wystarczy do 31 lipca wejść na tę stronę i kliknąć „Głosuję”! Dziennie można oddać jeden głos z jednego adresu e-mail. Aktualnie inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i do końca miesiąca wiele się jeszcze może wydarzyć.

 

 

Udostępnij.