Do usteckiego Centrum Aktywności Twórczej zawitał Park Edukacyjny Interakcje. To miejsce doskonałej zabawa w edukację poprzez naukę praktycznie dla wszystkich.

Park Edukacyjny Interakcje / fot. K.Tomasik

Park Edukacyjny Interakcje w usteckim CAT/ fot. K.Tomasik

Mobilny park naukowy zawitał do Ustki! Można tutaj zobaczyć lewitującą piłkę, wir wodny, zbudować tamę wodną czy dać się porwać złudzeniom optycznym. Każdy może tu także wyprodukować prąd na rowerze-elektrowni, poznać działanie naszych zmysłów, zobaczyć, jak się tworzy animacja filmowa. Najmłodsi mogą łowić rybki magnetyczne, a także układać labirynty z wielkich kolorowych pianek. Dorosłym największą frajdę sprawia nauka pisania lustrzanego, którego twórcą był Leonardo da Vinci.

Wszystkie atrakcje przygotowano z myślą o rodzinach, które chciałyby spędzić czas nie tylko dobrze się bawiąc, ale przy okazji zachęcić dzieci do zgłębiania tajników wiedzy. Ponadto uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach – można stworzyć węże z krawatów, lalki z łyżek drewnianych, własne wynalazki naukowe takie jak koła optyczne, a także stworzyć ekologiczne, naturalne kosmetyki takie jak sól do kąpieli czy woreczki zapachowe do szafy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wystawa będzie dostępna do 9 sierpnia w godzinach: 10-18 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce ul. Gen. Zaruskiego 1a.

Park Edukacyjny INTERAKCJE / fot. K.Tomasik

Udostępnij.