Konkurs na skarbnika miasta Słupska został został rozstrzygnięty. Kandydatem na skarbnika został Artur Michałuszek pochodzący z Wrocławia. Teraz do swojej osoby będzie musiał przekonać miejskich radnych. Zdaniem komisji konkursowej przedstawił on najbardziej efektywny plan naprawczy finansów miasta na najbliższe dwanaście miesięcy.

ratusz-slupsk-3

Kandydat został wybrany dopiero podczas drugiego podejścia do konkursu na skarbnika. Z kilku osób, którzy się zgłosili, najlepszym okazał się być właśnie Artur Michałuszek.

Artur Michałuszek posiada tytuł magistra inżyniera zarządzania przedsiębiorstwem. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie finansów i bankowości oraz rachunkowości i kontroli finansowej. W województwie dolnośląskim pełnił funkcję skarbnika w kilku gminach. Pracował też w gminie Rewal, która boryka się z potężnym długiem, ale zrezygnował z tej pracy po trzech miesiącach.

Wrocławianin na czele słupskich finansów ma szansę stanąć 3 sierpnia, o ile na najbliższej sesji zaakceptuje go Rada Miejska w Słupsku i podejmie stosowną uchwałę.

Udostępnij.