Niecodzienne odkrycie na Bałtyku. W morzu zauważono wieloryba, a dokładnie finwala. Ten olbrzymi morski ssak został sfilmowany, a film udostępnili policjanci z niemieckiego Flensburga na swoim profilu na facebooku.

By Acqumen Enterprises (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

By Acqumen Enterprises (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Policja z Flensburga w północnych Niemczech opublikowała na swoim profilu na facebooku film, na którym widać jak wieloryb nurkuje, łapie powietrze i ponownie, majestatycznie, się zanurza. Film z waleniem nakręcili wędkarze w zatoce na Bałtyku u wybrzeży Danii.

+++ Erwischt: Wal im Kasten +++Mit dem Smartphone lassen sich nicht nur Notrufe absetzen: Montag, 13.7.15, haben…

Posted by Polizei Flensburg, Schleswig-Flensburg und Nordfriesland on 15 lipca 2015

Finwal (Balaenoptera physalus) to gatunek walenia z rodziny fałdowców, występujący we wszystkich oceanach. Jest drugim co do wielkości zwierzęciem na Ziemi (po płetwalu błękitnym), dorastającym do 27 metrów długości. Płetwy długie, szpiczaste. Brzuch biały, grzbiet szary i czarny. Cechą charakterystyczną jest niesymetryczne ubarwienie: warga żuchwy po lewej stronie jest ciemnoszara, warga po prawej stronie jest biała. Fiszbin biały. Fontanna podwójna, wysokości ok. 5 m. Głowa stanowi prawie 1/4 długości ciała. Żyje samotnie, w parach lub małych stadach (6-8 osobników). W lecie finwale migrują na żerowiska w wodach polarnych, w zimie wracają na wody cieplejsze – tam samice wydają na świat jedno młode. (1)

źródło (1): https://pl.wikipedia.org/wiki/Finwal [lic. cc-by]

Udostępnij.