Pochodząca ze Słupska piosenkarka Sarsa Markiewicz zdobywa radiowe listy przebojów. Jej piosenka zajmuje pierwsze miejsce na Popliście Radia RMF. Została też nominowana do ESKA Music Awards w trzech kategoriach Najlepszy Hit, Najlepsza Artystka i Najlepszy Radiowy Debiut.  Jej debiutancki singiel „Naucz mnie” to najchętniej słuchana piosenka w Polsce, a teledysk do piosenki pobił rekord na polskim VEVO!

A wszystko to za sprawą piosenki Naucz Mnie, która stała się megaprzebojem tego roku – ten kawałek pobił już polski rekord VEVO zdobywając 10 milionów wyświetleń w zaledwie 57 dni od premiery. W tej chwili ma już ponad 15 milionów otworzeń na youtubie!

Sarsa próbowała szczęścia w kilku programach w stylu talent show – między innymi w 2011 roku w drugiej edycji Must Be The Music oraz w 2013 roku w X Factor. Jednak przejść do kolejnego etapu udało jej się dopiero w programie The Voice Of Poland – w którym dostała się do półfinału, w którym nie wystąpiła z powodu wypadku, jakiemu w tym czasie uległa. To na szczęście nie stanęło jej na przeszkodzie w realizacji zamierzonego celu – to właśnie o Sarsie jest obecnie głośniej niż o zwycięzcach poprzednich edycji The Voice.

Wokalistka ma na koncie wiele napisanych i nagranych piosenek w różnych muzycznych projektach: m.in. Fluktua, Sarsa Parilla, TAKLoopNie – oraz w duetach, na przykład z Krzysztofem Kiljańskim czy Karolem Dziedzicem.

Debiutancki krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku, jak sama pisze na swoim profilu na FB pod koniec sierpnia. Jak zapowiedziała sama Sarsa – ma zawierać zarówno utwory typowo radiowe, takie jak Naucz Mnie, jak i bardziej alternatywne – jak Chill.

Sarsa jest nie tylko wokalistką, ale także kompozytorką i autorką tekstów, gra także na wielu instrumentach. Z wykształcenia jest muzykoterapeutą, pracuje między innymi z upośledzonymi dziećmi, obecnie pracuje także nad doktoratem w tej dziedzinie. Pasjonuje ją jednak nie tylko muzyka i terapia – w wolnych chwilach projektuje inspirowane naturalnymi częstotliwościami muzycznymi ubrania pod marką FakeFashion by Sarsa.

Można zagłosować na Sarsę w Eska Music Awards: http://ema.eskago.pl/

Udostępnij.