Słupska Platforma Obywatelska rozpoczyna rekrutację nowych członków na terenie powiatu Słupskiego. Do blisko 60 tys. gospodarstw domowych rozesłane zostaną materiały promocyjne, zawierające m.in. deklarację członkowską. Po jej wypełnieniu każdy chętny będzie miał możliwość zaprezentowania swojej kandydatury przed lokalnymi działaczami PO i to do nich należeć będzie decyzja dotycząca przyjęcia, lub odrzucenia wniosku.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł Zbigniew Konwiński w towarzystwie przewodniczącej Rady Miejskiej Beaty Chrzanowskiej i Patryka Rozentala zachęcał mieszkańców powiatu Słupskiego do wstąpienia w szeregi Platformy Obywatelskiej. W przeciągu najbliższych dni przeprowadzony zostanie kolportaż materiałów promocyjnych, przedstawiających działalność lokalnych struktur partii. W broszurze znajdzie się również deklaracja członkowska, którą każdy chętny będzie mógł wypełnić i w ten sposób rozpocząć proces rekrutacji.

Poseł Konwiński zwracał uwagę na fakt, że w Polsce przynależność partyjna, w przeciwieństwie do państw zachodnich, nie jest zbyt popularna. Podał też przykład: Platforma Obywatelska zrzesza w całym kraju około 60 tys. członków, podczas gdy niemieckie CDU ma ich blisko 10 razy więcej.

Co można zyskać wstępując w szeregi PO? Przede wszystkim zaangażowanie w prace komisji współpracujących z radnymi słupskiej platformy i wiedzę nt. działalności struktur partyjnych w regionie.

 

Udostępnij.