Burmistrz Ustki Jacek Graczyk zaprezentował na swoim profilu na facebooku wizualizacje nowego portu w Ustce. Zmiany są radykalne w stosunku do tego co mamy teraz. Czy dojdą do skutku? Na razie będą o nich w czwartek dyskutować ustczanie.

fot. UM Ustka

Wizualizacja nowego portu w Ustce / fot. UM Ustka

Wiadomo że Urząd Morski w Słupsku przymierza się do remontu portu w Ustce. Obecny bowiem jest w coraz gorszym stanie, o czym świadczy zamknięty fragment falochronu wschodniego. Jednocześnie Ustka myśli o nowoczesnej marinie dla jachtów. Na tych wizualizacjach nie ma już tego co miało być wcześniej czyli osobnego basenu mariny, jest za to olbrzymi basen portowy z mocno przesuniętym falochronem zachodnim i wydzielona marina.

Jak widać a planach tereny po zachodniej stronie portu, które obecnie są niezabudowane zostaną mocno zurbanizowane. Znacznie zmniejszy się też plaża zachodnia która należało do tej pory do tej „spokojniejszej”.

Burmistrz zaprasza też na publiczną prezentację wstępnego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. „Tereny Portu” w Ustce ze szczególnym uwzględnieniem zagospodarowania terenów pod przyszły port morski.

Spotkanie odbędzie się w dniu 16 lipca 2015 roku (czwartek) o godz. 17 w sali konferencyjnej (sala nr 101) Urzędu Miasta Ustka, przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3.

Wg burmistrza temat jest bardzo ważny, dotyczy bowiem strategicznych terenów w kurorcie. Po konsultacjach projekt ma zostać przesłany do zaopiniowania Ministerstwu Infrastruktury i do Urzędu Morskiego w Słupsku.

Wizualizacje portu w Ustce / fot. UM Ustka

Udostępnij.