Prace nad zachodniopomorskim odcinkiem drogi ekspresowej S6 nabierają tempa. Otwierane są kolejne przetargi, niedługo wybrani zostaną wykonawcy tych dróg. Ze Szczecina do Koszalina ekspresową S6 pojedziemy już za 4 lata. Cała szóstka ma być gotowa dopiero za 8 lat. 

Obwodnica Słupska - fragment drogi S6 / fot. M.Wirkus

Obwodnica Słupska – fragment drogi S6 / fot. M.Wirkus

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła kolejne oferty przetargowe na poszczególne etapy na drogę S6 w części położonej w woj. zachodniopomorskim.

Odcinek S6 Nowogard – Płoty

Otwarto oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Nowogard – Płoty. Wpłynęło łącznie 9 ofert, najniższą cenę 390 246 867,54 zł zaoferowała firma Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A., zaś wartość najdroższej oferty to 547 996 417,95 zł  miliona złotych. Kryteriami przetargu są w 90 % cena, w 5 % czas realizacji (od 34 do 37 miesięcy) i również w 5 % okres gwarancji (od 5 do 10 lat). Teraz rozpocznie się sprawdzanie złożonych ofert, po czym zostanie wybrana najkorzystniejsza.

Odcinek Nowogard – Płoty drogi S6 o długości 20 km jest drugim odcinkiem ekspresowej „szóstki” dla którego zostały otwarte oferty cenowe.

Odcinek S6 Ustronie Morskie – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa

Otwarto oferty cenowe w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Ustronie Morskie – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa. Wpłynęło łącznie 6 ofert, najniższą cenę 436 844 459,80 złotych zaoferowało konsorcjum: Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., Strabag Sp. z o. o. , zaś wartość najdroższej oferty to 515 914 890,00 złotych. Kryteriami przetargu są w 90 % cena, w 5 % czas realizacji (od 34 do 37 miesięcy) i również w 5 % okres gwarancji (od 5 do 10 lat). Teraz rozpocznie się sprawdzanie złożonych ofert, po czym zostanie wybrana najkorzystniejsza.

Odcinek Ustronie Morskie –  początek obwodnicy Koszalina i Sianowa o długości 24,2 km jest trzecim odcinkiem ekspresowej „szóstki” dla którego zostały otwarte oferty cenowe.

Do końca lipca powinny zostać otwarte oferty cenowe dla wszystkich odcinków drogi S6 pomiędzy Płotami, a Koszalinem.

Wcześniej 30 czerwca poznaliśmy oferty cenowe w przetargu na odcinek Goleniów – Nowogard. 

O drodze krajowej S6 pisaliśmy też:

 

Udostępnij.