„Premier Ewa Kopacz deklaruje rządową pomoc dla Słupska” tak zatytułowany jest komunikat umieszczony na rządowej stronie. Szefowa rządu spotkała się w czwartek z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. Tematem rozmów były możliwości rozwiązania problemów finansowych miasta.

_sm_0128-ok

Delegacja ze Słupska u premier Ewy Kopacz / Fot. M. Śmiarowski/KPRM

W dalszej części komunikatu przeczytamy że premier Ewa Kopacz zapewniła o woli rozwiązania problemów finansowych miasta. Podczas spotkania w Kancelarii Premiera wypracowano rozwiązanie w zakresie zapewnienia w Słupsku dostatecznej liczby mieszkań komunalnych i socjalnych. Pani premier chce szukać rozwiązań również w zakresie wsparcia słupskich jednostek kultury.

Najważniejsze wydaje się że omawiano problemy infrastrukturalne, w tym kwestię drogi nr 21 oraz modernizacji linii kolejowej nr 202.  Zagadnienia dotyczące kolei będą omawiane podczas piątkowego spotkania z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Polskich Linii Kolejowych oraz władz samorządowych.

Premier Ewa Kopacz  zapoznała się również  z problemami gminy Smołdzino, które przedstawił wójt tej gminy Arkadiusz Walach.

Prezydent Biedroń po spotkaniu stwierdził że Ewa Kopacz dotrzymuje słowa, i że nie myślał że powie takie coś o Platformie Obywatelskiej.

Dzięki zadeklarowanemu wsparciu miasto będzie miało środki w budżecie na spłatę zadłużenia, a także na remonty mieszkań, dofinansowanie kultury czy budowę dróg.

Jak widać Robert Biedroń jest ważnym „elementem” w wyborczej układance przed wyborami parlamentarnymi. Wspólne zdjęcie razem z prezydentem Słupska ma zapewne przyciągnąć rzeszę jego zwolenników. Rzadko który prezydent małego miasta ma okazję rozmawiać z premierem RP dwa razy w ciągu niespełna tygodnia.

źródło: www.premier.gov.pl

 

Udostępnij.