Pod słupskim dworcem odbyła się pikieta, którą zapowiadaliśmy już wielokrotnie. Słupszczanie demonstrowali dzisiaj za tym żeby podczas obiecanej jeszcze przez D.Tuska modernizacji linii kolejowej 202 powstały dwa tory na całym odcinku. W Słupsku była też dziś premier Ewa Kopacz ale przyjechała… limuzyną. Koleją z Sopotu pewnie by nie zdążyła… Zobacz naszą relację z tego wydarzenia. 

Całkiem przypadkowo do Słupska dziś trafiła także premier RP Ewa Kopacz. Premier Kopacz przyjechała na Wybrzeże pociągiem, ale tylko do Gdańska. Z Sopotu do Słupska dojechała już rządową limuzyną, bo przez brak m.in. drugiego toru na linii kolejowej przez Pomorze z Trójmiasta do Szczecina spędziłaby 2 godziny w TLK na odcinku niecałych 120 km, czekając na stacjach na mijankach. Niby rozumiemy, ale od wielu dni wiadomo, że właśnie dzisiaj przed słupskim dworcem kolejowym Stowarzyszenie Aktywne Pomorze organizuje pikietę ws. drugiego toru. Trochę słabo z tym hasłem: #KolejnaEwę…

Fragmenty Konferencji Roberta Biedronia i Ewy Kopacz dotyczące naszych linii kolejowych:

 

Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz zapowiedziała podczas spotkania z prezydentem Biedroniem, że zajmie się sprawą budowy drugiego toru kolejowego pomiędzy Słupskiem a Gdynią, a także linią kolejową 405. Na anonsowanym na konferencji spotkaniu Roberta Biedronia i Ewy Kopacz w Warszawie mają być też przedstawiciele kolei Więcej o wizycie Ewy Kopacz znajdziecie tu. 

Pikieta „Drugi Tor do Słupska” / fot. K.Tomasik

Pikieta „Dwa tory do Słupska” / fot. M.Wirkus

Udostępnij.