Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz odniosła się do niekorzystnego dla Słupska wyroku Sądu Arbitrażowego i zapowiedziała, że w weekend spotka się zarówno z władzami województwa, jak i prezydentem Biedroniem, by zapoznać się z ewentualnymi oczekiwaniami miasta względem rządu.

aquapark-w-budowie-2

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wysłanym przez Roberta Biedronia liście do premier Ewy Kopacz, w którym prosił o wsparcie rządu w obliczu poważnego kryzysu miejskich finansów. Chociaż dziś, za sprawą wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku nakaz zapłaty 24 milionów spółce Termochem został wstrzymany (pisaliśmy o tym tutaj), premier Kopacz zadeklarowała wsparcie dla Słupska. Jak sama przyznaje, za zaistniałą sytuację prezydent Biedroń nie ponosi odpowiedzialności, wobec czego oczekuje informacji, w jakich ramach prawnych pomoc miałaby zostać miastu przyznana.

Już w najbliższy weekend premier spotka się na Pomorzu z wojewodą i marszałkiem województwa, by przedyskutować m.in. kwestię sporu Słupska z Termochemem. Liczy również, że w spotkaniu tym weźmie udział prezydent Robert Biedroń.

Udostępnij.