W piątek 19.06.2015 r. w Starostwie Powiatowym w Słupsku został podpisany akt notarialny na mocy którego Powiat Słupski dokonał zamiany gruntów z Lasami Państwowymi. Za drogi biegnące w lasach otrzymał m.in. tereny tzw. „Górki Narciarza” w Słupsku, działki w gminie Kępice, m.in. teren ośrodka wypoczynkowego „Sobótka” nad jez. Obłęskim, w Lędowie (gm. Ustka) i Lubuczewie (gm. Słupsk).

Zamiana gruntów Powiatu Słupskiego z Lasami Państwowymi / fot. Powiat Słupsk

Zamiana gruntów Powiatu Słupskiego z Lasami Państwowymi / fot. Powiat Słupsk

Powiat przekazał na rzecz Lasów Państwowych nieruchomości stanowiące drogi, przebiegające przez tereny lasów państwowych o łącznej powierzchni 29,876 ha.  Wartość dróg została wyceniona na prawie trzy i pół miliona złotych.  W zamian Powiat Słupski otrzymał prawo własności nieruchomości wymienionych w załączniku nr 2., również o wartości prawie trzech i pół miliona złotych.

Jest to największa lub jedna z największych wymian gruntów pomiędzy samorządem a lasami państwowymi w historii. Oprócz samorządu powiatowego w wymianie z ramienia lasów państwowych brały udział cztery nadleśnictwa: Leśny Dwór, Warcino, Ustka i Dretyń.

Powiat stał się właścicielem atrakcyjnych działek o powierzchni 25,9 ha takich jak ,,Górka Narciarza” w Słupsku, działek w gm. Kępice w miejscowościach Bronowo, Korzybie i Obłęże (grunty należące do ośrodka wypoczynkowego ,,Sobótka”) czy działki w Lędowie gm. Ustka i Lubuczewie gm. Słupsk.

Starosta Zdzisław Kołodziejski wyraził słowa uznania i podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do sfinalizowania tak trudnej i skomplikowanej wymiany do której powiat przymierzał się od kilku lat.

Udostępnij.