Imprezowe lato w Łebie zapowiada się ciekawie. Lato odbędzie się pod znakiem wielu festiwalów różnego rodzaju od festiwalu kulinarnego, prawdziwego piwa, food trucków, przez zlot amerykańskich samochodów czy motocykli po festiwal latawców czy żagli. Będzie też dużo muzyki, ale także i dużo atrakcji czysto wakacyjnych. Zobacz co cię czeka podczas wakacji w Łebie.

Łeba - najbogatsza gmina naszego regionu / fot. www.leba.net.pl

Łeba zapraszamy na imprezowe lato do Łeby / fot. www.leba.net.pl

Sezon letni w Łebie zaczynamy festiwalem kulinarnym „Zapomniane Smaki” (26-28 czerwiec). W czasie organizowanej imprezy zarówno mieszkańcy jak i turyści dowiedzą się jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla siebie i całej rodziny. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się, i spróbować wszystkich produktów niezbędnych do zdrowego życia. To wydarzenie jest znakomitą okazją do poznania i przekonania się o wyjątkowej wartości produktów ekologicznych i tradycyjnych.

W sobotę 27 czerwca na Skwerze Rybaka w Łebie, odbędzie się impreza pn. Powitanie Lata 2015. Od godziny 18:00 na scenie zaprezentują się lokalni artyści. A po nich o godzinie 20:00 koncert ukraińskiego zespołu MIRAMI.

W lipcowe i sierpniowe weekendy będzie można pobawić się podczas  imprezy „NOCNE poŁOWY Rybaka Klemensa” w Port Łeba Club. To cykl letnich koncertów zespołów muzycznych zarówno poczatkujących jak i tych bardziej znanych. Impreza rozpoczynająca się wieczorem poprzedzona jest przedstawieniami i wspólną zabawą dla dzieci i młodzieży w godzinach 16:00-20:00. Nocne Połowy Rybaka Klemensa odbywać się będą w każdy piętek, sobotę, niedzielę w miesiącach lipiec sierpień.Cykliczne koncerty zespołów muzycznych Rock’N’Fish godz. 20:00. Po godzinie 24:00 muzyka mechaniczna klubowa.

W weekend 10-12 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu kulinarnego „Zapomniane Smaki”. 11 lipca Łeba będzie też świętowało swoje święto odbędzie się więc cykliczny już Przemarsz orszaku Księstwa Łeby. Dla miłośników pięknych Pań zapraszamy na Ogólnopolskie Wybory Miss Lata 2015.

Od 15 lipca na łebską plażę zawita akcja „Active Summer z Radiem ZET„. W weekend 17-19 lipca cykliczna już akcja czyli „Lato z książką

W następny weekend (24-26 lipca) także już to co w Łebie można zobaczyć co roku czyli zawody kitesurfingowe „FORD KiteCup„. Na plaży natomiast rozłoży się też Rodzinna Strefa Zabaw NIVEA nad Bałtykiem – dużo zajęć dla rodzin, ale także profilaktyka w opalaniu.

24 lipca i 26 lipca będzie można posłuchać koncertu zespołu “XIII w samopołudnie” – znanego z jednego telewizyjnego talentshow.

Początek sierpnia zastartujemy z Festiwalem Łebskim. 1 sierpnia odbędzie się już trzecia edycja tego wydarzenia. Festiwal jest celebracją lata i muzyki, podczas którego na scenie wystąpią popularni artyści polscy. W tym roku gwiazdą jest zwycięzca Superjedynki 2015 w kategorii Supergwiazda – Grzegorz Hyży, którego utwory takie jak „Wstaję” czy „Na Chwilę” podbijają listy przebojów i doczekały się wielomilionowych odsłon na Youtube. Kolejnym wykonawcą, którego zobaczymy na scenie to zwycięzca The Voice of Poland z 2011 roku – Damian Ukeje z zespołem. Wystąpi również funk-bluesowa formacja – Cotton Wing, która od lat wygrywa nagrody na festiwalach muzycznych, min. na Rawa Blues Festival! Poza tym na scenie usłyszycie i zobaczycie Mery Spolsky, która szturmem zdobywa coraz większą rzeszę fanów, a także nagrody na prestiżowych festiwalach. Dla łebskiej publiczności zaprezentuje się także Nightrun aka William Malcolm – czyli utalentowany finalista jednego z minionych programów X-Factor, a także rockowe trio Popsysze.

Z głośników festiwalowych usłyszycie między innymi pop, rock, funk, blues, elektronikę i więcej. Na terenie miasteczka festiwalowego odbędą się koncerty, występy Dj’skie, pokazy, warsztaty, mini targi mody, rękodzieła, designu. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej z wybornymi specjałami kulinarnymi z różnych zakątków świata, piwem i innymi orzeźwiającymi specjałami.

Tydzień później będzie można popróbować trunków z chmielu podczas Festiwalu Piwa Prawdziwego oraz dobrze najeść podczas Food Truck Festiwal. Na dużym, zielonym placu przy ul. Turystycznej, oddalonej o zaledwie 500 metrów od morza, będziemy serwować swoje dania kilkadziesiąt Food Trucków. Miłośnicy ulicznego jedzenia będą mogli spróbować nowych smaków podczas Festiwalu. Potrawy przygotowywane bezpośrednio przy kliencie wzbudzają zaufanie, a jeśli wykonuje je prawdziwy zapaleniec ze świeżych i sprawdzonych składników to mamy już pewność, że smaku długo nie zapomnimy. Podczas trzech dni każdy będzie mógł się nacieszyć pysznościami z jak największej liczby trucków. FoodTrucki przybędą z całej Polski. Podczas imprezy będzie działać także miasteczko piwne, gdzie będzie można spróbować regionalnych browarów.

W ten sam weekend odbędzie się też Festiwal Kolorów i Teatrów ulicznych.

W kolejny weekend 14-16 sierpnia miłośnicy amerykańskich i zabytkowych samochodów zjadą na American CarShow – II Zlot Samochodów Amerykańskich Łeba 2015. Na ponad 5 hektarach odbędą się koncerty rockowe i rock and rollowe, konkurencje z nagrodami, parada ulicami Łeby i wystawa samochodów, pokaz sexy car wash, oraz wiele innych atrakcji. Jeżeli kochasz amerykańskie samochody nie może Cie zabraknąć na tej imprezie. Wjazd na zlot mają wszystkie auta amerykańskie a pojazdy nie amerykańskie do 1960 roku.

Parafia NMP w Łebie zaprasza w ten weekend na Odpust Parafialny NMP w Łebie.

Od 17-21 sierpnia zapraszamy na V Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Łebie – BIKE WEEK to największa motocyklowa impreza nad morzem, trwająca cały tydzień. Gorące sierpniowe słońce, chłodne bałtyckie fale i ryczące maszyny czekać już w sierpniu w Łebie. Podczas imprezy odbędą się konkurencje z nagrodami, koncerty rockowe, parady motocyklowe (nocna z pochodniami), sexy myjnia i inne atrakcje. Czekać będzie na Was aleja handlowa ze stoiskami z gadżetami motocyklowymi. Każdy zlotowicz otrzyma w cenie wjazdówki pamiątkowy znaczek, naklejkę, naszywkę, informator zlotowy oraz miejsce na polu namiotowym w centrum Łeby.

Zapraszamy też do Łeby na Kaszubskie Camino 2015 w dniach 22-23 sierpnia.

Na koniec sierpnia (28-30.08.) zapraszamy na Festiwal Latawców oraz Festiwal Żagli ISSA. Festiwal ten to impreza żeglarska, otwarta dla wszystkich zainteresowanych tym pięknym sportem. W trakcie jego trwania odbędą się regaty jachtów pełnomorskich, warsztaty żeglarskie, mini targi, a także pokazy kulinarne. Na scenie zagra zespół szantowy.

 Więcej o Łebie zobacz na stronie www.leba.net.pl
Udostępnij.