Darłowo przygotowało na sezon wakacyjny kilka interesujących wydarzeń. Nie zabraknie oczywiście sztandarowych imprez tej nadmorskiej miejscowości Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych czy festiwalu Media i Sztuka, na którym zaśpiewa Kayah i Kasia Popowska. Zawita też do Darłowa Lato z Radiem z koncertem Maryli Rodowicz i Kasi Kowalskiej. Będzie można także odpłynąć w rytmach muzyki reggae. Zobacz najważniejsze imprezy lata w Darłowie.

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych już po raz 18-ty w Darłowie / fot. M.Wirkus

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych już po raz 18-ty w Darłowie / fot. M.Wirkus

W weekend 19-21 czerwca, nastąpi powitanie lata. W piątek zacznie się happeningiem 70. Lat Polskiego Darłowa, sobota nastąpi Powitanie Lata, czyli Noc Świętojańska na Wyspie Łososiowej.
A w niedzielę bardziej uroczyście w porcie w Darłówku Dzień Morza z Mszą Świętą za Ludzi Morza. Odbędzie się też II Letni Festyn rodzinny DORT.

Tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca, a dokładnie 29 czerwca – 5 lipca odbędzie się po raz osiemnasty Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

W dniach 1 – 3 lipca w Darłowie odbędzie się BAKISTA CUP, czyli Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim – 1 lipca: wyścig na trasie Kołobrzeg – Darłowo, 2 lipca: wyścig na redzie Portu Darłowo. 3 lipca: wyścig na trasie Darłowo – Świnoujście.

Od 8 lipca rozpoczyna się trwający przez całe lato Międzynarodowy Festiwal Organowy, tradycyjnie odbywający się w darłowskim kościele Św. Gertrudy

Od 9 do 12 lipca na plaży wschodniej w Darłówku odbędzie się Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie. Podczas czterodniowego maratonu z kulturą, sztuką i mediami nie zabraknie spotkań ze znakomitymi osobistościami (ponad 50 znanych osób), koncertów muzycznych wielkiego kalibru, sztuki teatralnej, ambitnych rozmów, dobrej książki, łamigłówek językowych, atrakcji radiowych, telewizyjnych i przede wszystkim dobrej zabawy w blasku wakacyjnego słońca i fleszy. Będzie to m.in. Szkło kontaktowe TVN24, na żywo z Darłowa – godzina 22:00, konkurs Bursztynowy Mikrofon, koncert gwiazdy w ramach MIS wystąpi KAYAH, Bursztynowy Konkurs Radia Koszalin, koncert Kasi Popowskiej, na żywo też będzie program Drugie śniadanie mistrzów w TVN 24.

18 lipca do Darłowa zawita LATO Z RADIEM. Zaśpiewają w Darłowie: Maryla Rodowicz i Kasia Kowalska. Koncerty poprowadzi Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego będą Karolina Rożej i Roman Czejarek. Nie zabraknie również niespodzianek, uczestnicy imprez będą mieli okazję zobaczyć specjalne widowisko iluzjonisty Macieja Pola oraz program dla dzieci przygotowany przez Centrum Uśmiechu.

Od 20 do 26 lipca też już klasyk FESTIWAL FILMÓW SKANDYNAWSKICH.

Na przełomie lipca i sierpnia na plażę w Darłówku zawita Projekt Plaża telewizji TVN.

Miłośników muzyki reggae nie trzeba zachęcać 14-15 sierpnia do przybycia na REGGAENWALDE FESTIWAL. Darłowo staje się wtedy Pomorską Stolica Muzyki Reggae. Zaśpiewa m.in. Baobab

Zapraszamy do Darłowa !

Udostępnij.