Słupscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego wartego 500 złotych. Odzyskany rower mundurowi przekazali już właścicielowi. Sprawcą kradzieży okazał się 60-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz śledczy ustalają czy miał on związek z innymi podobnymi kradzieżami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

541a

Skradziony rower / fot. KMP w Słupsku

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku otrzymali informację o kradzieży roweru tzw. kolarzówki. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony podjechał rowerem pod jeden z miejskich urzędów, gdzie załatwiał sprawy osobiste. Rower – jak twierdził zgłaszający – oparty był bez jedynie o ścianę budynku, bez założonych zabezpieczeń. Kiedy wrócił z urzędu, okazało się że jednośladu już nie było. Pokrzywdzony wycenił jego wartość na ponad 500 złotych.

Policjanci ustalając okoliczności tej kradzieży przesłuchiwali świadków i mieszkańców pobliskich bloków mieszkalnych. Działania śledczych doprowadziły do wytypowania osoby mającej z tym związek – 60-cio letniego mieszkańca Słupska, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skradziony dzień wcześniej jednoślad. Mężczyzna twierdził, że zauważył rower oparty o budynek i po prostu sobie go wziął. W związku z kradzieżą słupszczanin został już przesłuchany, usłyszał także zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z licznymi kradzieżami rowerów policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa może narazić kupujących na odpowiedzialność karną. Sugerując się niską ceną i okazją możemy przypuszczać, że oferowane nam przedmioty mogą być kradzione.

Oto kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą roweru i jak utrudnić działanie złodziejowi:

postawmy na solidne zabezpieczenia, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower,

odchodząc nawet na chwilę od roweru zawsze stosujmy linki zabezpieczające,

rowery przypinajmy do nieruchomej części otoczenia, linka powinna oplatać ramę i koło,

zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy,

zwracajmy uwagę na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej.

Dobrze jest sfotografować jednoślad, aby w przypadku zgłoszenia jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom. /źródło: KMP Słupsk/

Udostępnij.