Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance powiatu słupskiego zatrzymanej za kradzież tabletu o wartości 550 złotych. Policjanci ustalają, czy kobieta miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.

polica - tablet

Zatrzymana w związku z kradzieżą tabletu / fot. KMP w Słupsku

Policjanci ze Słupska wezwani zostali na interwencję do jednego z miejscowych hipermarketów. Pracownicy ochrony zauważyli klientkę, wobec której było podejrzenie, że dokonuje kradzieży. Po przybyciu na miejsce policjantów okazało się, że sprawcą jest 32 letnia mieszkanka powiatu słupskiego. Jak ustalili śledczy, kobieta przebywając na dziale z artykułami elektronicznymi pozbyła się klipsów alarmu z tabletu, schowała go pod odzieżą, a następnie mijając linię kas usiłowała opuścić sklep.

Policjanci przeglądając monitoring galerii ustalili, że zatrzymana 32 latka ukradła jeszcze produkty z działu chemicznego. Podczas przeszukania zabezpieczono u niej farby do włosów o wartości 23 złotych. Kierownik sklepu wycenił straty łączne na blisko 550 złotych.

Słupczanka usłyszała już zarzuty. Funkcjonariusze ustalać teraz będą czy zatrzymana mogła mieć związek z innymi zdarzającymi się w tej galerii podobnymi przestępstwami. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. /źródło: KMP Słupsk/

Udostępnij.