W czwartek swoją cegiełkę do obchodów 25-lecia samorządności dołożyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Zebrana w czytelni młodzież wzięła udział w specjalnym odcinku „Radiowych Potyczek Samorządowych”, a następnie obejrzała film dokumentalny „25 lat samorządności w Słupsku”.

Obchody 25-lecia samorządności w bibliotece rozpoczęły się już o 8.00 rano specjalnym wydaniem przygotowanych przez Radio Słupsk i TV Słupsk „Radiowych Potyczek Samorządowych”, w których redaktor Piotr Głowacki rozmawiał z pionierami słupskiego samorządu. Kolejnym punktem programu była prezentacja współtworzonego przez naszą redakcję filmu „25 lat samorządności w Słupsku”, w którym swoimi wspomnieniami i przemyśleniami na temat ostatniego ćwierćwiecza dzielą się z widzami: Anna Bogucka-Skowrońska, Beata Chrzanowska, Jerzy Mazurek, Bogusław Dobkowski, Jerzy Lisiecki, Robert Kujawski i Zbigniew Końwiński.

Nie zabrakło również akcentów historycznych – ciekawą gawędę o samorządzie miejskim przygotował dr Bronisław Nowak, historyk, mediewista i wykładowca Akademii Pomorskiej. Obchody zakończyły się happeningiem pt. „Droga do wolności”, przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Damnicy.

 

Udostępnij.