Escape The Room, czyli pokoje wypełnione zagadkami to zdobywający coraz większą popularność sposób na spędzenie wolnego czasu. Grupa uczestników zostaje na godzinę zamknięta w pomieszczeniu i aby się z niego wydostać, musi rozwiązać szereg łamigłówek umysłowych. Od kilku dni miłośnicy tego typu atrakcji mogą przetestować swoje szare komórki w pokoju nazwanym „Mission: Escape”, znajdującym się w Parku Wodnym Redzikowo.

Motywem przewodnim pokoju jest lotnictwo i czasy późnego PRL-u. Zabawa przeznaczona jest dla grup od dwóch do pięciu osób, jednak według słów twórców „Mission: Escape”, optymalnym wariantem jest gra czteroosobowa. Aby wydostać się z pomieszczenia, w przeciągu godziny należy rozwiązać szereg logicznych zagadek, złamać kilka szyfrów i odnaleźć klucz do wyjścia. Wszystkie eksponaty w pokoju są autentyczne i udostępnione zostały przez Stowarzyszenie Przyjaciół 28 Słupskiego Lotnictwa Myśliwskiego. Nie będziemy jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów, by nie psuć niespodzianki wszystkim tym, którzy dobrowolnie dadzą zamknąć się w pokoju. Uprzedzamy jednak, że poziom trudności zagadek jest wysoki i wymaga nie tylko sprawnej dedukcji, ale również współpracy pomiędzy uczestnikami zabawy.

Więcej szczegółów oraz cennik znajdują się na facebookowym profilu „Mission: Escape”, a my mamy konkurs dla co bardziej spostrzegawczych czytelników, w którym na chętnych czekają trzy grupowe wejściówki do pokoju. Aby je zdobyć, wystarczy przesłać na adres redakcja@gryf24.pl proste hasło, które niezbyt subtelnie ukryliśmy w niniejszym tekście. Mała podpowiedź – hasło składa się z siedmiu liter. Kto pierwszy, ten lepszy!

 

 

 

Udostępnij.