O pociągu Słonecznym który przywiezie nad morze mieszkańców Warszawy, a i pewnie zabierze nas na zwiedzanie stolicy pisaliśmy już kilkukrotnie. W środę przedstawiciele „Kolei Mazowieckich” odwiedzili lokalnych samorządowców aby opowiedzieć o tym połączeniu ze stolicą. 

W czerwcu 2015 r., już po raz jedenasty spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomi specjalny pociąg „Słoneczny”. Wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy i Mazowsza, którzy udają się nim na wycieczki do pięknych polskich miast i regionów, na wypoczynek do gospodarstw agroturystycznych, a przede wszystkim nad polskie morze. Przez 10 lat pociąg w wakacje docierał tylko do trójmiasta. W tym roku „Słoneczny” pojedzie aż do Ustki!

„Słoneczny” będzie kursował codziennie w okresie 28 czerwca – 30 sierpnia 2015 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia.

rozkład jazdy pociągu Słoneczny KM 2015 Słoneczny 2015 ceny biletów Warszawa - Trójmiasto - Ustka

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Dzięki przebudowie trasy z Warszawy do Gdańska podróż „Słonecznym” ma być w miarę szybka. Gorzej z  Gdańska do Ustki – ale po to walczymy o drugi tor.

Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie dostępny jest również catering. Przewoźnik zapewnia że nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma i kompetentna obsługa pociągu.

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem „Słonecznym” w relacji Warszawa – Trójmiasto wynosi 45 złotych, w relacji Warszawa – Ustka 60 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe. Studenci za przejazd z Warszawy do Trójmiasta zapłacą 22,05 zł, do Ustki 29,40 zł. Bilety będzie można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. W przedsprzedaży prowadzonej od 30 maja w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście będzie dostępnych 1000 biletów w cenie 35 złotych.

Udostępnij.