O budowę dwóch torów do Słupska zaapelowali także parlamentarzyści ziemi słupskiej senator Kazimierz Kleina oraz poseł Zbigniew Konwiński. Zwrócili się oni do Minister Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak w sprawie modernizacji linii kolejowej łączącej Słupsk z Trójmiastem. 

Drugi Tor dla Słupsk / fot. M.Wirkus

Drugi Tor dla Słupsk / fot. M.Wirkus

– Budowa odcinku Słupsk – Lębork tylko kilkukilometrowej mijanki nie rozwiązuje problemu zatłoczenia linii Słupsk – Gdynia. Pociągi nadal będą stać na stacjach, aby przepuścić te jadące z przeciwka, a czas podróży skróci się, ale tylko nieznacznie. – piszą w swoim piśmie K.Kleina i Z.Konwiński

Przypominają też że: – Budowę drugiego toru na całym odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk deklarował Sławomir Nowak – ówczesny Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. 

Modernizacja, a co za tym idzie budowa drugiego toru, to dla podróżujących jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji. Rezygnacja z drugiego toru linii między Słupskiem a Lęborkiem sprawi, iż nadal słupskie będzie wykluczone komunikacyjnie i ograniczone w swoim rozwoju gospodarczym.

Piszą też że o ważności tej linii dla mieszkańców regionu pisali w swoich interpelacjach.

Pismo parlamentarzystów do Minister Infrastruktury i Rozwoju

pismo1pismo2

Więcej na temat akcji „Dwa Tory dla Słupska”:

 

Udostępnij.