Młodzież ucząca się w słupskim „Mechaniku” będą bliżej morza. We wtorek bowiem Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku podpisał porozumienie z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Urzędem Morskim w Słupsku. 

Uczniowie z Mechanika będą szkolić się z CSMW umiejętności związanych z mechaniką okrętową. Dzięki temu porozumieniu będą mogli zdobyć też patenty żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Dodatkowo będą mogli przejść szkolenia otrzymując specjalne certyfikaty, dzięki którym łatwiej będzie im znaleźć pracę na statkach.

CSMW posiada jedną z najnowocześniejszych baz szkoleniowych mechaników. Niedługo otwierają pracownię szkoleniową symulującą siłownię okrętową – opartą na prawdziwym silniku okrętowym.

Profil morski kierunku Technik Mechanik będzie wykorzystywał elementy mechaniki okrętowej.

– Wyszkolenie marynarzy wojennych wymaga sporo czasu, dlatego jesteśmy bardzo otwarci na takie inicjatywy jak tworzenia klas mundurowych czy też specjalizujących się w szkoleniu morskim, aby ich przygotować już wcześniej do służby na morzu – powiedział kmdr Robert Kozacki – komendant CSMW w Ustce

– Bardzo mi zależy żeby Urząd Morski utożsamiał się z miastem Słupsk i wszystko robimy w tym kierunku. Dzięki temu porozumieniu chcemy zaszczepić młodym ludziom „morskość” i zmniejszyć ich dystans do morza – powiedział Tomasz Bobin – dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

– Wszystkim nam zależy żeby naszą młodzież zatrzymać w Słupsku. Dlatego tworząc takie profile, patronackie klasy wiążemy ich z miastem. – powiedziała Barbara Zakrzewska – dyrektor ZSMiL w Słupsku

 

 

 

 

 

Udostępnij.