Przedstawialiśmy już rozpiskę imprez organizowanych zarówno przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, jak i przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej. Czas zobaczyć zatem, co przygotował Urząd Miejski.

ratusz-slupsk

PRZED RATUSZEM:

19.00-23.30 – Salwa z broni czarnoprochowej, warta zbrojnych, dyby z katem, żebrak średniowieczny – Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V (główne wejście do Ratusza)

19.00-19.15 – koncert Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku (główne wejście do Ratusza)

19.00-23.30 – wystawa fotograficzna „Podpatrujemy” / Słupski Ośrodek Kultury (przed Ratuszem)

20.30 – Początek parady „Witkacy cacy cacy” (Plac Zwycięstwa)

NISKI PARTER:

19.00-23.30 – Kulinarna niespodzianka / Ratusz Bistro, hol przed kasą

PARTER:

19.15-19.30 –  Pokaz mody z Drzewniaka / Zespół Szkół Technicznych schody (zejście z I piętra)

19.00-22.00 – Występ dzieci – Yamaha Szkoła Muzyczna (hol)

19.00-23.30 – Przymierzalnia zbroi, tańce, zdjęcia Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V (hol)

I PIĘTRO:

19.00-22.00 – Warsztaty lalkarskie / PTL Tęcza (hol główny)

19.00-23.30 – Bursztynnik Narcyz Kalski (hol główny)

19.00-23.30 – Niemen non stop – film (sala 110)

19.00-23.30 – Niemen non stop – wystawa (hol, prawe skrzydło)

19.00-23.30 – art video „Parabellum luger”, „Punctum” Urszula Pieregończuk (gabinet Prezydenta Marka Biernackiego)

19.00-23.30 – Ulepiony Słupsk – ceramiczne zabytki Słupska / Ceramikarnia (gabinet Prezydent Krystyny Danileckiej)

19.00-23.30 – koncert Black Balloon / Szkoła Yamaha (gabinet Prezydenta Roberta Biedronia)

19.00-23.30 – Mój pomysł na fim – filmy wyróżnione w konkursie MCK (sala 117)

19.00-23.30 – Filmy o Witkacym / Warsztaty Terapii Zajęciowej Diament (hol, lewe skrzydło)

19.30-23.00 – Ratusz wczoraj i dziś – Archiwista Ratusza (gabinet Przewodniczącej Rady Miejskiej)

II PIĘTRO:

19.00-23.30 – „Słupsk w latach 70-tych i 80-tych” – wystawa fotografii Czesława Cekały (hol)

19.00-23.30 – Biżuteria z natury – wystawa Piotra Krukowicza (hol)

19.00-23.00 – „Fizyka inaczej” /Akademia Pomorska (sala 212)

19.00-23.30 – Stacja SCHRON (hol)

19.00-23.30 – Film z Ukrainy o Witkacym, wystawa plakatów / Nowy Teatr (hol)

19.00-23.00 – malowanie portretów, karykatur / Liceum Plastyczne ZSI (sala 211)

23.30-00.30 – Nat Osborn Band – koncert (sala 211)

WIEŻA:

19.00-23.30 – Dj-e Ivy, Repi, Berger (sala wystawiennicza)

19.00-23.30 – wystawa Batiku / Pracownia Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury (sala wystawiennicza)

19.00-23.00 – zwiedzanie wieży ratuszowej

URZĄD STANU CYWILNEGO:

19.00–23.30 – „Usłysz i zobacz Witkacego” widowisko multimedialne Giczewski/Giedrojć/Chodyna; Witkacy pod strzechy – filmik Urząd Stanu Cywilnego; kroniki filmowe BGSW; wystawa reprodukcji Witkacego

DZIEDZINIEC:

19.30-20.30 – „Poczuj rytm” -Improwizacja grupy bębniarskiej i tanecznej – Gona Bu / TT Enza

21.30-22.00 – Walka rycerska na płonące miecze/ Fire Show

22.00-23.00 – Duchy teatralne Ratusza /OT Rondo SOK

19.00–23.00 – Adepci sztuki fotografii w kostiumach historycznych przygotowani do wykonania pamiątkowych zdjęć z Nocy Muzeów

 

Udostępnij.