W ostatni weekend czerwca, już po raz 11., na szlak wyruszy pociąg „Słoneczny”. Do tej pory wakacyjne połączenie Kolei Mazowieckich dowoziło podróżnych do Trójmiasta. Ale w tym roku pojedzie dalej, aż do Ustki, a pierwszych 1000 biletów będzie dostępnych w specjalnej cenie 35 zł.

Słonecznym z Ustki przez Słupsk do Warszawy / fot. Koleje Mazowieckie

„Słonecznym” z Ustki przez Słupsk do Warszawy / fot. Koleje Mazowieckie

11. edycja wakacyjnego połączenia startuje 28 czerwca. Tego dnia o godz. 6:56 z Warszawy Zachodniej wyruszy pierwszy raz w tym roku pociąg „Słoneczny”. Do Gdyni Głównej dotrze o 10:58. Następnie pojedzie aż do Ustki (12:51). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 15:02. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 17:10 i dowiezie ich do Warszawy na 21:19. Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 30 sierpnia.

Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 złotych do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, w związku z tym np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł. Bilety można nabyć zarówno w warszawskich kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. W tym roku będzie można kupić 1000 biletów do Ustki w specjalnej cenie, czyli za 35 złotych. Będzie można je nabyć od 30 maja w kasach biletowych KM na Dworcach Warszawa Wschodnia i Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście.

W pociągu można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Jak zwykle „Słoneczny” będzie kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. W pociągu będzie dostępny catering.

rozkład jazdy pociągu Słoneczny KM 2015 Słoneczny 2015 ceny biletów Warszawa - Trójmiasto - Ustka

Cieszę się, że popularność pociągu „Słoneczny” wśród podróżnych nie słabnie. Z myślą o ulepszeniu oferty postanowiliśmy wydłużyć jego trasę do Ustki. Dzięki temu podróżni będą mogli pojechać także do Wejherowa, Lęborka i Słupska. Do Ustki przygotowaliśmy pulę biletów promocyjnych, które można nabyć w przedsprzedaży. Życzę wszystkim, którzy wybierają się w wakacje nad morze, by przyjemne wrażenia z podróży pociągiem KM zostały w pamięci co najmniej do następnych wakacji. –powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągu „Słoneczny” dostępne są na stronie internetowej KM: www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem Call Center KM: (22) 364 44 44.

źródło: Koleje Mazowieckie

Udostępnij.