W poniedziałek, 11 maja, nastąpi otwarcie słupskiego Centrum Informacji Turystycznej. Do końca roku obsługą placówki zajmie się Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi, przygotowując przy okazji huczną inaugurację działalności.

plakat-cit-pds-100dpi-A4-v-2-2Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku będzie działało w budynku na rogu ul. Starzyńskiego i Tuwima. W dniu otwarcia też dużo będzie się działo na skwerku przed CIT koło ratusza.

Już od 11.30 młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych zaprasza na plener malarski pt. „Atrakcje Słupska”. Pół godziny później prezydent Robert Biedroń dokona oficjalnego otwarcia Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Stefana Starzyńskiego 8. Na 12.30 organizatorzy przewidzieli  występ dzieci z miejskich przedszkoli nr 2 i 4. Zaprezentują one wystawę prac plastycznych pt. „Słupsk farbą malowany”, zaśpiewają hymn Królestwa Skrzatów, wezmą udział w przedstawieniu o Słupsku pt. „Brama – wrota do miasta” i zatańczą taniec Słupskich Skrzatów.

Od przewidzianej na godzinę 16.00 wycieczki wokół Starego Słupska z przewodnikiem Marcinem Barnowskim rusza kolejna porcja atrakcji. O tej samej godzinie rozpocznie się również współorganizowana z udziałem Muzeum Pomorza Środkowego gra miejska. O 17.30 młodzież związana ze Słupskim Ośrodkiem Kultury zaprezentuje pokaz tańca breakdance, a o 18.00 miłośników rockowo-bluesowych klimatów bawić będzie zespół Out. Godzinę później rozpocznie się przygotowany przez Grupę Taneczną „Elding” z Mikorowa pokaz Fireshow.

To nie wszystkie atrakcje związane z reaktywacją CIT-u. Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza również na występ młodej wokalistki Katarzyny Dacków, a także zwiedzanie ratusza i wieży ratuszowej, po której oprowadzi nasz redakcyjny kolega Marcin Wirkus. Spragnieni i głodni będą mogli uraczyć się herbatkami ziołowymi i ciastem domowym z Mikorowa, oraz kawą serwowaną przez Kafeinę.

 

Udostępnij.