Już w najbliższy czwartek Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku przy ul. Grodzkiej zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Czarnego Krążka. Tym razem gościem będzie autor tekstów i kompozytor, Łukasz Majewski.

majewski l

Łukasz Majewski swoją przygodę z piosenką literacką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff, a od 2005 roku występuję pod swoim własnym nazwiskiem. Jest laureat kilkudziesięciu festiwali piosenki literackiej i autorskiej, pisze również teksty dla innych wykonawców. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej jego debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami” z autorskim repertuarem. W tym roku na rynku wydawniczym premierę miała jego druga płyta – „Ad acta”.

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej (min. Nagroda Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix OFPA w Rybniku, pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu imienia Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, czy trzykrotnie Złota Piątka laureatów na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie)

Koncert Łukasza Majewskiego w ramach Klubu Czarnego Krążka 2.0 realizowany jest ze środków Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie jest częścią słupskich obchodów jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego, objętych patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. /źródło: MBP Słupsk/

Udostępnij.