Jesteś w trakcie przerwy zawodowej związanej z rodzicielstwem? Chcesz powrócić na rynek pracy? Nie wiesz, jak zaplanować poszukiwanie zatrudnienia? W dniach 19 – 22 maja w słupskim Oddziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy odbędą się warsztaty nazwane „Rodzice wracają do pracy”. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć, obejmujących zagadnienia związane z praktycznymi, prawnymi i psychologicznymi aspektami poszukiwania pracy po przerwie.

kaboompics.com_Little boy playing in the sand

To cykl zajęć w których rodzice dzieci będą uczyć się samoakceptacji, stawiania celów, zarządzania stresem w połączeniu rodziny i pracy, oraz zarządzania czasem. W rozmowie z psychologiem rodzice dowiedzą się jak przygotować dziecko do zmiany. Odbędą się też warsztaty z zakresu kreowania własnego wizerunku.

Warsztaty „RODZICE WRACAJĄ DO PRACY”

 • 18-19 MAJA 2015R., GODZ. 10:00-14:00
  Warsztaty „Twoja wewnętrzna siła  czyli  jak budować  poczucie własnej wartości”.
  Pokonywanie codziennych problemów z jakimi stykają się rodzice,  łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci,  wymagają niejednokrotnie ogromnej siły i determinacji.  Warsztat „Twoja wewnętrzna siła  czyli jak budować poczucie własnej wartości” ma za zadanie nauczyć rodziców budowania samoakceptacji , stawiania sobie  celów  oraz efektywnego   działania. Podczas tego dwudniowego spotkania rodzice dowiedzą się  również czym są deformacje myślenia i jakie są ich konsekwencje oraz w jaki sposób różne czynniki mogą wpływać  na budowanie naszej wewnętrznej siły.
  Prowadzący:   Sylwia Kozłowska – Zapiec, doradca zawodowy  (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  w Słupsku)
 • 20 MAJA 2015, GODZ. 10:00-12:00
  Spotkanie z psychologiem rozwojowym na temat przygotowania dziecka do kwestii powrotu rodzica do pracy.
  Omówione zostaną tematy: lęk separacyjny, zmiana w życiu dziecka, nowy sposób organizacji planu dnia
 • 21-22 MAJA 2015r., GODZ. 10:00-14:00
  Warsztaty „Zarządzanie stresem”
  Pogodzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych niewątpliwie jest wyzwaniem dla każdego z rodziców i może powodować w związku z tym narastający stres. A ponieważ w życiu rodzinnym dzieje się wiele, łatwo jest „przegapić” objawy stresu,  zlekceważyć  je i nie zwracać na nie uwagi. Do stresu należy więc podejść  z większym respektem, bo to właśnie on może być przyczyną problemów w życiu prywatnym i zawodowym. Celem warsztatów jest zatem nauka rozpoznawania oznak stresu, zapoznanie się z tym terminem w nawiązaniu chociażby do naszego typu osobowości, a także praktyczna nauka zachowań i strategii postępowania, dzięki którym będziemy się lepiej zarządzać stresem.
  Prowadzący:   Weronika Sienkiewicz, doradca zawodowy  (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  w Słupsku)
 • 26-27 MAJA 2015, GODZ. 10:00-14:00
  Warsztaty „Zarządzanie czasem”
  Pogodzenie domowych obowiązków z pracą i własnym rozwojem to trudne zadanie. Wbrew pozorom nie jest ono niewykonalne. Nie musisz rezygnować ani z życia rodzinnego ani z zawodowego, gdyż kluczem do pogodzenia tych sfer życiowych jest nabycie umiejętności zarządzania sobą w czasie. Dzięki tym warsztatom być może pożegnasz się ze stwierdzeniem „nie mam na to czasu”. W trakcie warsztatów poruszymy tematykę z zakresu zarządzania czasem, określania celów życiowych i zawodowych oraz drogi ich realizacji. Poznanie znaczenia czasu,  nauka definiowania celów, planowania zadań, ustalania priorytetów, zdefiniowanie własnych „pożeraczy czasu” utrudniających realizację celu.
  Prowadzący:   Weronika Sienkiewicz i Joanna Zielińska, doradcy zawodowi (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  w Słupsku)
 • 28 MAJA 2015, GODZ. 10:00- 15:00
  Warsztaty „Autoprezentacja- bądź najlepszą wersją siebie
  Spotkanie rozpoczniemy trzy godzinnymi warsztatami z zakresu kreowania własnego wizerunku. Dowiemy się jakie elementy składają się na tworzenie własnego wizerunku i poznamy techniki świadomego jego budowania. Autoprezentacja odgrywa bardzo istotną rolę podczas poszukiwania pracy. Postaramy się wskazać rodzicom powracającym na rynek pracy jak zadbać o profesjonalny wizerunek pracownika.
  Po części teoretycznej zapraszamy głównie Panie na część praktyczną, o którą zadbają konsultantki firmy AVON. Panie będą mogły skorzystać z profesjonalnych porad odnośnie doboru kosmetyków do rodzaju cery, wykonania profesjonalnego makijażu i manicure. Chętne osoby będą mogły skorzystać z możliwości wykonania niektórych zabiegów na miejscu.
  Prowadzący:   Aleksandra Brasewicz, doradca zawodowy  (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  w Słupsku), konsultantki z firmy AVON
 • 29 MAJA 2015, GODZ. 10:00- 11:30
  Spotkanie z ekspertami z : Państwowej Inspekcji Pracy na temat Prawa pracującego rodzica oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: Obowiązku związane z zatrudnianiem niań, Zasiłki i urlopy rodzicielskie

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku,Oddziale Zamiejscowym w Słupsku, ul. Jaracza 18a, sala 34.

Zapisów na poszczególne warsztaty i spotkania można dokonywać telefonicznie pod numerem: 59 8468303, 308, 305 bądź osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku.

UWAGA! Uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Udostępnij.