Prezydent Bedroń poniedziałek spędzał w Krakowie, dlatego na cotygodniową konferencję prasową oddelegowani zostali jego zastępcy – Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Marek Biernacki. Poruszono m.in. tematy wywozu śmieci, problemów z Domem Interwencji Kryzysowej i negocjacji z wykonawcą ścieżek rowerowych, firmą Strabag.

Do przetargu na wywóz nieczystości przystąpiły dwie firmy – Remondis swoją ofertę wycenił na 17 milionów złotych, natomiast niecały milion złotych mniej za wywóz liczy sobie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Obie kwoty są wyższe, niż w zeszłym roku i o ponad 3 miliony przekraczają budżet, jaki na ten cel ustanowił ratusz. Władze zastanawiają się nad zbilansowaniem kosztów poprzez ustanowienie nowych stawek dla mieszkańców. Marek Biernacki poinformował jednak, że na obecną chwilę żadne decyzje nie zapadły, choć nie ukrywa, że zwiększone koszty odczuć mogą przede wszystkim osoby niesegregujące odpadów.

O sytuacji w Domu Interwencji Kryzysowej rozmawiała z przedstawicielami zarządu wojewódzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Miasto partycypuje w kosztach zarządzanego przez PCK DIK-u na kwotę 95 tysięcy złotych w zamian za pomoc dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej. Okazuje się jednak, że liczba potrzebujących pomocy kobiet jest niższa, niż pierwotnie zakładano, dlatego też miasto liczy, że lepszą opieką zostaną objęci ludzie starsi, zwłaszcza świeżo po hospitalizacji.

Wiceprezydenci pochwalili dobrą kondycję finansową słupskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i zapowiedzieli ogłoszenie otwartego konkursu na prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Miasto ponagla odpowiedzialną za budowę ścieżek rowerowych firmę Strabag o naprawę nawierzchni ścieżki przy al. 3-go Maja. Wykonawca zobowiązał się do rozpoczęcia prac już w tym miesiącu. Wiceprezydent zastrzegł jednak, że kolejne odbiory inwestycji realizowanych przez firmę będą przeprowadzone zdecydowanie rzetelniej. Ze słupskich ulic zniknąć również mają samowolnie instalowane reklamy, a właściciele nieruchomości mają zostać zobligowani do utrzymywania porządku na swoich posesjach. Egzekucją nowych przepisów ma zająć się Straż Miejska.

Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 mianowany został Grzegorz Borecki. Ostatecznego wyboru dokonał prezydent Robert Biedroń, ponieważ przeprowadzony wcześniej konkurs nie wyłonił ostatecznego zwycięzcy. Od maja obowiązują nowe godziny pracy słupskich urzędników. Urząd Miejski w poniedziałek czynny jest w godzinach 7.30-16.30, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30, a w piątek o godzinę krócej, od 7.30 do 14.30.

W piątek, po raz pierwszy 8, a nie 9 maja odbędą się uroczystości upamiętniające zakończenie II Wojny Światowej. Obok części oficjalnej organizatorzy przewidzieli też część artystyczną, zwieńczoną wieczornym pokazem laserowym.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij.