W poniedziałek, 27 kwietnia, żołnierze służący w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej oddali 21 litrów krwi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

DSC_0179

fot. CSMW

W związku z potrzebami  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, usteccy marynarze stawili się na  kolejną w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa zorganizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.  48 żołnierzy: elewów służby przygotowawczej, żołnierzy zawodowych i słuchaczy Szkoły Podoficerskiej MW oddało 21 litrów tego bezcennego płynu.

Akcje honorowego krwiodawstwa są podstawą stałej współpracy pomiędzy RCKiK w Słupsku oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, której historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przez ten czas marynarze oddali kilka tysięcy litrów krwi. Tytuł i legitymację „Honorowy Dawca Krwi” może otrzymać każdy, kto chociaż raz oddał honorowo krew. Może to zrobić każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca ponad 50 kilogramów. Następna akcja odbędzie się w maju i jest na stałe wpisana w plan działania usteckich marynarzy w kolejnych miesiącach.

 

Udostępnij.