W sobotę 2 maja w Główczycach odbędzie się pierwszy turniej juniorski grupy północnej w Futbolu Amerykańskim. Pierwszy turniej juniorski odbędzie się w miejscowości Główczyce, gdzie włodarzy bardzo zainteresował futbol amerykański. Drużyna Griffons Słupsk postanowiła rozegrać tam pierwszy turniej, którego jest organizatorem. Główczyce gościć będą zespoły juniorskie Griffons Słupsk, Stal Grizzlies Gorzów Wielkopolski oraz zespół Gryfici Szczecin.

plakat mecz juniorzy v 1.4

 

W rozgrywkach juniorskich występują zawodnicy do 17 lat, którzy często swoja przygodę z futbolem amerykańskim dopiero zaczynają.

– Ciężko powiedzieć by któraś ze stron była faworytem. Rozgrywki juniorskie charakteryzują się bardzo dużą rotacją zawodników, większość drużyny co roku stanowią pierwszoroczniacy. Liga juniorska ma za zadanie szkolić i określenie faworyta jest po prostu trudne. Myślę że faworytami będą miasta gdzie futbol jest naprawdę bardzo popularny jak Trójmiasto, Warszawa, Wrocław może Bielawa. – komentuje pytanie o faworyta Paweł Chlebny i dodaje – Griffons zaprezentują zupełnie inny styl niż w roku poprzednim bo mamy zawodników o innych predyspozycjach. Rozegraliśmy jeden mecz sparingowy juniorów na dwa tygodnie przed startem rozgrywek, wiemy co poprawić i nad tym pracujemy. Co cieszy, będziemy mieli w tym roku szerszy skład.

– Wiek 15-16 lat jest moim zdaniem jest idealnym żeby zacząć trenować futbol amerykański. Zawodnik taki może rozegrać przynajmniej dwa sezony w lidze juniorskiej gdzie poziom zaawansowania gry jak i jej siła są zdecydowanie niższe. Chcemy promować futbol amerykański nie tylko w Słupsku ale i okolicznych gminach gdzie jest to sport niszowy i nie tak popularny jak w większych miastach – mówi Łukasz Jankowski, kierownik drużyny.

Komentator w trakcie mecze będzie na bieżąco wyjaśniał zasady. A dla tych co zgłodnieją będzie grill. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Rozkład meczy:

  • 12:00 – Grizzlies – Gryfici
  • 14:00 – Griffons – Grizzlies
  • 16:00 – Griffons – Gryfici
Udostępnij.