Wystawę pt. „Samorząd. Demokracja. Wolność…” odsłonięto dziś w holu słupskiego ratusza. Podsumowuje ona 25 lat samorządności w Polsce, przedstawiając m.in. sylwetki osób odpowiedzialnych za wprowadzenie reform i historię samorządu terytorialnego.

Składająca się z 18 plansz wystawa w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje m.in. historię samorządu terytorialnego, sylwetki ojców polskiej samorządności i premierów czasu reform, miejsce samorządu w strukturze polskiego państwa, zadania i kompetencje trzech rodzajów samorządu i ich wpływ na rozwój Polski.

Wystawa zorganizowana została przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji w rocznicę uchwalenia przez Sejm ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym.

9 marca 2015 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski dokonał otwarcia ekspozycji przed Pałacem Prezydenckim. Kuratorem honorowym wystawy jest śp. prof. Jerzy Regulski, Doradca Prezydenta RP. Wystawa prezentowana będzie w Urzędzie Miejskim w Słupsku w dniach 27 kwietnia – 15 maja 2015 r., a od 15 – 30 maja 2015 r. w słupskiej bibliotece przy ul. Grodzkiej 3.

Udostępnij.