Już po raz trzeci w parku przy ulicy Powstańców Warszawskich mieszkańcy mogli wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. W tym roku stojące za organizacją imprezy Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” postanowiło ożywić świeżo wyremontowany park poprzez nasadzenie 500 sadzonek bratków.

W godzinach porannych w ramach Marszu Zielonych Krasnoludków w parku zjawiły się słupskie przedszkolaki, które wzięły udział w sadzeniu kwiatów, zabawach, tańcach, śpiewach i rozmowach na temat ekologii. Organizatorem Marszu były Przedszkola Miejskie nr 1, 5 i 6. W parku zjawili się także funkcjonariusze Straży Miejskiej, rozdając ulotki i uświadamiając dzieci na temat konieczności sprzątania odchodów po swoich czworonogach.

Od godziny 17 rozpoczną się warsztaty recyklingowe, w trakcie której uczestnicy zapoznani zostaną z tematyką scrapbookingu, drugiego życia rzeczy i domowych sposobów czerpania papieru. Kulminacją warsztatu będzie budowa recyklingowej rzeźby. Organizatorzy serdecznie dziękują Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej za przekazanie sadzonek bratków i Wodociągom Słupsk Sp z o.o. za nawóz organiczny.

Udostępnij.