Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku w dniach 23 i 24 kwietnia 2015 organizuje Dzień Geografa w Słupsku, na który zaprasza wszystkich zainteresowanych geografią, zwłaszcza nauczycieli oraz uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazajlanych.

dzien_geografa_plakat_A4

W czwartek organizatorzy zapraszają już od godziny 12.00 do siedziby Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych przy ul. Partyzantów 27 w Słupsku na uroczyste otwarcie ekspozycji prezentującej wizerunek regionu słupskiego na mapach. O godzinie 17.30 w auli Instytutu Neofilologii przy ulicy Słowiańskiej 8 rozpocznie się „94. Spotkanie Klubu Obieżyświata”, w całości poświęcone Rumunii. Piątkowa część imprezy realizowana będzie w Zespole Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Dla gości przygotowano szereg atrakcji, m.in.: sesje popularnonaukowe, rajd pieszy na orientację i wystawę globusów.

Celem  obchodów Dnia Geografa jest popularyzacja geografii i uświadomienie społeczeństwu jej roli i znaczenia w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Mapa – wizerunek świata, ponieważ rok 2015 jest Międzynarodowym Rokiem Mapy. Impreza wpisuje się w III Ogólnopolski Dzień Geografa, który równolegle obchodzony jest we wszystkich uczelniach w kraju.

Udostępnij.